Angle down Atgal

Prieš apkaltindamas J. Narkevičių korupcija, verslininkas kreipėsi į Prezidentūrą

Prieš apkaltindamas korupcija susisiekimo ministrą ir Seimo narį Jaroslavą Narkevičių, verslininkas Aleksandras Ribnikovas kreipėsi į Prezidentūrą, ketvirtadienį pranešė naujienų portalas delfi.lt.

„Prieš atiduodamas visą šitą reikalą, aš susitikau su savo buvusiu studentu. Jis pas mane mokėsi Policijos akademijoje. Jis dabar dirba Prezidento patarėju. Čia tas, kuris už visas struktūras atsakingas, kuruoja, taip sakant, visas jėgos struktūras. Ir jis mane palaikė“, – portalui teigė A. Ribnikovas.

Kaip rašo delfi.lt, A. Ribnikovas pokalbio metu Prezidento patarėjo pavardės garsiai neįvardijo, tačiau, portalo teigimu, iš visų Prezidento patarėjų labiausiai A. Ribnikovo įvardijamą asmenį atitinka vienas – buvusio kariuomenės vado Jono Vytauto Žuko vadovaujamos Nacionalinio saugumo grupės patarėjas Darius Kuliešius.

Anot portalo, po pokalbio žurnalistei pasiteiravus apie minimą patarėją paties A. Ribnikovo, jis į tai atsakė žinute: „Nedrįskit apie jį rašyt nieko. Kategoriškai draudžiu. Ir iš tikrųjų, būkit garbinga, nerašykit to, ko aš nenorėsiu. Aš esu privatus žmogus ir nenoriu to, ko nenoriu. Juk informacijos savininkas esu aš. Būkit supratinga ir nesužlugdykit viso rimto reikalo“, – teigė A. Ribnikovas.

Prezidentūra trečiadienį delfi.lt patvirtino, kad A. Ribnikovas iš tiesų prieš kurį laiką į juos kreipėsi.

„A. Ribnikovas šių metų pradžioje kreipėsi į Prezidentūrą pateikdamas, jo vertinimu, svarbią informaciją. (...) Dėl A. Ribnikovo pateiktos jam svarbios informacijos Prezidentūros atstovai paaiškino įstatymais reglamentuotą tvarką, kad pranešėjas turėtų kreiptis į kompetentingas teisėsaugos institucijas“, – sakė Prezidento atstovas spaudai Antanas Bubnelis.

Portalo teigimu, Prezidento Gitano Nausėdos patarėju Nacionalinio saugumo grupėje dirbantis Darius Kuliešius 1996–2001 metais studijavo buvusioje Policijos akademijoje. Tuomet ši aukštoji mokykla jau vadinosi Mykolo Romerio universitetu.

A. Bubnelis delfi.lt sakė, kad D. Kuliešius minėtoje aukštojoje mokykloje yra baigęs Teisės ir valdymo magistrantūros programą.

„Vienas iš kelių daugelio 1996 metais jam paskaitas skaičiusių dėstytojų buvo A. Ribnikovas“, – komentavo jis.

LRT praėjusią savaitę pranešė, kad 2007–2008 metais aukštas pareigas Vilniaus miesto savivaldybės administracijoje ėjęs J. Narkevičius ir Trakų rajono savivaldybėje dirbusi jo sutuoktinė Irena Narkevič galėjo daryti įtaką statybų bendrovei „Sodžiaus būstas“ laimint Vilniaus ir Trakų darželių bei mokyklų remonto konkursus, o 10 proc. laimėtų sumų turėjo būti skiriama politiko namo Trakuose rekonstrukcijai.

LRT Tyrimų skyriaus duomenimis, „Sodžiaus būstas“ 2008–2012 metais laimėjo mažiausiai dešimt projektų Vilniaus mieste ir mažiausiai penkis – Trakų rajone. Bendra atliktų darbų vertė – daugiau kaip milijonas eurų (4 mln. 435 tūkst. litų).

Buvęs dabar jau bankrutavusios bendrovės „Sodžiaus būstas“ savininkas A. Ribnikovas žurnalistams liudijo, kad jis rekonstravo ministro namą mainais už laimėtus darželių ir mokyklų renovacijos viešuosius konkursus.

Verslininkas portalui 15min.lt teigė, kad dukros krikštatėvis J. Narkevičius jam pasiūlė tokią schemą, žadėdamas pinigus vėliau grąžinti, tačiau grąžino tik 8 tūkst. litų ir liko skolingas apie 400 tūkst. litų (116 tūkst. eurų) už namo renovavimą.

J. Narkevičius šiuos kaltinimus vadina šmeižtu. Jis šią savaitę Seime žurnalistams sakė, kad už namo Trakuose renovaciją daugiausia mokėjo jo tėvai, kuriems tuo metu priklausė pastatas, ir jis gali tai įrodyti.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (1)

Taip pat skaitykite