Angle down Atgal

Prienuose šiais metais planuojama įrengti 50 vaizdo stebėjimo kamerų

Per keletą pastarųjų metų Prienų vaizdas labai pasikeitė: atnaujintos viešosios erdvės, įrengtos vaikų žaidimų aikštelės, sporto aikštynai, pakeisti šviestuvai į naujus ir modernius, viešosiose erdvėse ir pėsčiųjų takuose pastatyta nemažai poilsio suolelių, skirtingose vietose įrengti viešieji tualetai arba biotualetai. Tačiau neretai, dar nebaigus projekto ar ką tik sutvarkius erdvę, galima pamatyti išdraskytas šiukšliadėžes, apverstus biotualetus, išlaužtas naujo pastato duris, išdaužtas lempas, parkuose besimėtančias tuščias pakuotes nuo traškučių ar butelius nuo vaisvandenių, kitas šiukšles.

Normalu, kai, matydami tokius piktavalių darbus, žmonės ir piktinasi, ir kaltina, ir reikalauja iš Savivaldybės daugiau dėmesio, kontrolės, priežiūros. Galima sakyti, kad reikia šviesti visuomenę, pradėti nuo šeimos, mokyti vaikus elgesio taisyklių nuo darželio, rodyti asmeninį pavyzdį ir t. t.. Šiuo keliu visuomenė ir eina, bet turbūt viena iš pagrindinių prevencinių priemonių šiandien – vaizdo stebėjimo kameros. Jos ne tik padeda fiksuoti nusižengimus, bet ir drausmina pažeidėjus, skatina juos elgtis sąmoningai bei dažniau apgalvoti savo veiksmus. Todėl vienas iš Savivaldybės šių metų darbų yra vaizdo stebėjimo kamerų tinklo plėtra. Prienų r. savivaldybėje šiuo metu veikia 241 vaizdo stebėjimo kamera: 181 lauko ir 60 vidaus. Iš jų biudžetinės įstaigos administruoja 159 lauko ir 55 vidaus, Prienų rajono savivaldybės administracija – 22 lauko ir 5 vidaus vaizdo stebėjimo kameras.
Vaizdo stebėjimo kameros įrengtos dalyje seniūnijų, prie administracinių pastatų ir pagrindinių aikščių bei objektų, dalyje bendruomenių namų, sveikatos priežiūros įstaigose, visose savivaldybės švietimo įstaigose ir prie jų, viešosiose erdvėse, prie viešųjų tualetų, pagrindinių objektų ir pan.
Šiais metais planuojama įrengti apie 50 vaizdo kamerų Prienų mieste: Revuonos parke, papildomai viešosiose erdvėse aplink tvenkinį (Stadiono mikrorajone), nuo tvenkinio link Nemuno iki prieplaukos, prie LDK Kęstučio paminklo, Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos, kur planuojama įrengti viešąją meninę erdvę, dviejuose pėsčiųjų takuose nuo bibliotekos iki prekybos centro IKI (vaizdo stebėjimo kameromis bus stebimi pėsčiųjų takai ir aplinka prie meno mokyklos ir lopšelio-darželio „Saulutė“ bei senųjų kapinių).
Tikimasi, kad šios priemonės sudrausmins šėliojančius paauglius ir linkusius nusikalsti asmenis, padės labiau užtikrinti gyventojų ir miesto svečių saugumą.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite