Angle down Atgal

Prienų rajono savivaldybėje – keturi COVID-19 atvejai

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, Prienų rajono savivaldybėje patvirtintas ketvirtas COVID-19 susirgimo atvejis, siejamas su tuo pačiu židiniu - asmenų dalyvavimu ekskursijoje.

Visi atvejai nustatyti pastarąją savaitę. Kadangi sergantieji turėjo kontaktų su Prienų rajono asmens sveikatos priežiūros, greitosios medicinos pagalbos ir Prienų ligoninės medikais, saviizoliavosi dešimt medikų, kitais duomenimis, nuo darbo gali būti nušalinta 18 medicinos srities darbuotojų. Taip pat buvo uždarytas ligoninės Reabilitacijos skyrius.

Prienų rajono savivaldybė pranešė, kad penktadienį posėdžiavusi darbo grupė, kurioje buvo Ekstremaliųjų situacijų komisijos atstovai ir Savivaldybės vadovai, aptarė susiklosčiusią situaciją ir tolesnius veiksmus.

Savivaldybės meras A. Vaicekauskas ragina gyventojus nekelti panikos, bet būti atsakingiems, paisyti visų oficialių sveikatos specialistų rekomendacijų, įstaigose stengtis lankytis tik tuomet, jei nėra galimybės išspręsti klausimų telefonu ar elektroniniu paštu.

Ekstremalių situacijų komisijos pirmininkė Administracijos direktorė J. Zailskienė primena apie privalomą apsauginių veido kaukių dėvėjimą viešose vietose nuo rugpjūčio 1 d. Gyventojai raginami dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones ne tik uždarose, bet ir atvirose didesnių susibūrimų vietose. Įstaigos ir organizacijos turi laikytis visų asmenų aptarnavimo taisyklių ir galiojančių apribojimų.

Prašoma gyventojų, pasireiškus gripui būdingiems ligos simptomams – karščiavimui, kosuliui, gerklės skausmui ar pasunkėjusiam kvėpavimui – po kontakto su tikėtinu koronaviruso nešiotoju, norint pasikonsultuoti, kilus klausimų, skambinti nemokama Koronaviruso karštąja linija 1808.

Gyventojai raginami būti atsakingiems, paisyti visų oficialių sveikatos specialistų rekomendacijų - dėvėti veido kaukes, laikytis socialinio atstumo, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, plauti rankas, saugoti save ir aplinkinius.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite