Angle down Atgal

Prienų rajono įstaigoms dovanojamos apsaugos priemonės

Prienų rajono savivaldybė kasdien susiduriantiems su galimomis COVID-19 grėsmėmis medicinos, socialines paslaugas teikiančioms įstaigoms, kai kurioms švietimo įstaigoms, globos namams, priešgaisrinei tarnybai, seniūnijoms nupirko apie 30 tūkst. vienetų įvairių asmens apsaugos ir dezinfekavimo priemonių.

Įvairioms apsaugos priemonėms įsigyti Savivaldybė išleido daugiau nei 14 000 Eur. Nuo kovo mėnesio išdalinta apie 8500 vienkartinių kaukių, 4600 pirštinių, daugiau kaip 1500 respiratorių, beveik 100 kombinezonų, po keletą šimtų litrų dezinfekcinio rankų ir paviršių skysčio, antbačių, beveik 1000 siūtų veido apsaugos kaukių bei kitų priemonių.
Pagalbą pradėjo siūlyti ir teikti rėmėjai ir pavieniai asmenys. Nepanorusi būti įvardinta įmonė medicinos įstaigoms pasiuvo ir padovanojo didelį kiekį vienkartinių veido apsaugos kaukių, 50 000 Eur paramą suteikė UAB „Teltonika“ ir jos įkūrėjas A. Paukštys. Yra gyventojų ir vietos verslininkų, kurie dovanojo kombinezonų, chalatų, kitų apsaugos priemonių.
Asmens apsaugos priemonių Prienų r. savivaldybės sveikatos apsaugos įstaigos gauna ir tiesiogiai iš Sveikatos apsaugos ministerijos bei valstybės rezervo, tai pat iš įvairių paramos fondų. „Centralizuotas sveikatos priežiūros įstaigų aprūpinimas leidžia pasidalinti finansinę naštą, kuri būtų per sunki vienai savivaldybei“, – teigė Prienų r. savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas.
Pasak mero, paskelbus ekstremalią situaciją, asmeninių apsaugos priemonių tiekimas iš pradžių buvo labai komplikuotas. Be to, kad strigo tiekimas, nebuvo laikomasi nustatytų terminų, labai pakilo siūlomų apsaugos priemonių kaina, todėl nuolat ieškoma tiekėjų, kurie gali pasiūlyti apsaugos priemonių už tinkamą kainą.
Kasdien vykstančiuose Ekstremaliosios situacijos operacijų centro ir Savivaldybės vadovų pasitarimuose svarstomas apsaugos priemonių papildomo įsigijimo poreikis ir įstaigų prašymai skirti apsaugos priemonių, aptariama esama koronaviruso situacija rajone, aktuali informacija dėl koronaviruso šalyje, naujausi valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimai, kiti teisės aktai, kuriais vadovaujantis priimami sprendimai savivaldybėje.
Meras A. Vaicekauskas dėkoja visiems, o pirmiausia medikams, kovojantiems su koronaviruso grėsmėmis, kitam aptarnaujančiam sveikatos priežiūros, socialines paslaugas teikiančių įstaigų personalui, savivaldybės įmonėms, administracijos darbuotojams, verslininkams, savanoriams, socialiai atsakingiems gyventojams, visiems geros valios žmomnėms. „Tik kartu susitelkę, būdami pilietiški ir atsakingi, galėsime įveikti visus sunkumus ir iššūkius“, – pabrėžė Savivaldybės vadovas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite