Angle down Atgal

Priėmimo į magistrantūrą tvarka neužtikrina, kad studijas tęstų geriausi

Priėmimo į magistrantūros studijas tvarka neužtikrina, kad įstotų geriausiai pasirengę, parodė tyrimas, kurį atliko ir antradienį pristatė Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centras (MOSTA).

Tyrimo duomenimis, mažiau nei pusė (41 proc.) apklaustų dėstytojų, dėstančių magistrantams, palankiai vertino priėmimo į magistrantūros studijas tvarką ir sutiko, kad ji užtikrina geriausiai pasirengusiųjų patekimą į antrosios pakopos universitetines studijas.

Kas ketvirtas dėstytojas priėmimo į magistrantūrą tvarką vertino neigiamai.

Dėstytojų vertinimu, vidutiniškai 68 proc. pirmo kurso magistrantų yra pasirengę studijuoti jų dėstomus dalykus.

Išskiriama kolegijų (profesinio bakalauro) parengimo magistrantūros studijoms problema.

Apklausti dėstytojai bakalaurų parengimą universitetuose vertina gana palankiai, bet tik 30 proc. jų teigiamai vertina profesinio bakalauro parengimą magistrantūrai. Tokia pat dalis magistrantams dėstančių dėstytojų profesinio bakalauro parengimą studijuoti magistrantūroje vertino neigiamai.

Kaip skelbė ELTA, Mokslų akademijoje antradienį MOSTA pristato Lietuvos mokslo, studijų ir inovacijų būklės apžvalgą.

Apžvalgoje ne tik išskiriami pagrindiniai iššūkiai ir tendencijos Lietuvos studijose, moksle bei inovacijose, bet ir pateikiamos rekomendacijos.

Teminė apžvalgos dalis skirta aukštojo mokslo prieinamumo temai ir tyrimui apie moksleivių pasiekimų viduriniame ugdyme bei stojimo į aukštąsias mokyklas skirtumus, įsitvirtinimą darbo rinkoje.

Pagrindinis tyrimo klausimas - ar skirtingo socioekonominio statuso šeimų vaikams sudarome lygias galimybes įgyti išsilavinimą?

Renginyje aukštojo mokslo politikai ir įgyvendintojai bei kiti dalyviai diskutuoja apie studijų prieinamumo ir inovacijų politikos tobulinimo perspektyvas.

Diskusijose, kurias veda ministro pirmininko patarėja Unė Kaunaitė ir laikinasis MOSTA vadovas Ramojus Reimeris, dalyvauja prezidentės patarėja Saulė Mačiukaitė-Žvinienė, Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis, Vilniaus universiteto rektorius Artūras Žukauskas, Vilniaus licėjaus direktorius Saulius Jurkevičius, MOSTA Studijų politikos ir karjeros analizės skyriaus vadovas Gintautas Jakštas.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite