Angle down Atgal

Priekaištų dėl vakcinavimo mokyklose sulaukęs Akmenės meras: ten vyksta kompetentingi medikai, pats savo vaiką skiepiju

Akmenės rajono savivaldybės iniciatyva suteikti galimybę vaikams pasiskiepyti ugdymo įstaigoje sukėlė Seimo nario Valiaus Ąžuolo ir „Basų mamų“ judėjimo atstovės, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Šilalės rajono skyriaus vadovės Vitalijos Jankauskaitės-Milčiuvienės pasipiktinimą. Rajono meras Vitalijus Mitrofanovas sakė, kad taip šie politikai kraunasi sau dividendus, galvodami apie būsimus rinkimus, ir patikino, kad vaikų skiepijimas surengtas panorus tėvams. 

Prieš žiemos atostogas Akmenės rajono savivaldybė apklausė tėvus, ar jie norėtų paskiepyti savo vaikus nuo COVID-19 ugdymo įstaigose. Kaip LRT.lt paaiškino V. Mitrofanovas, vaikų, kurių tėvai to panoro, sąraše buvo įrašytos 69 pavardės.

Tuomet ir išplatintas pranešimas, kad šią savaitę numatytomis valandomis į mokyklas atvyks mobili vakcinavimo komanda, kuri paskiepys tuos vaikus, kurių tėvai išsakė tokį norą. Skiepijami 5-11 ir 12-18 metų vaikai.

Įspėta, kad vaikai iki 16 metų turi ateiti su tėvais arba globėjais.

Tai rodo ir V. Ąžuolo socialiniame tinkle paskelbta kvietimo nuotrauka.

Kaip sakė V. Mirofanovas, be kita to, tėvų ir globėjų paprašyta prieš skiepijantis pasitarti su gydytoju.

Mano, kad vaikus dera skiepyti tik medicinos įstaigose

Apie tokią Akmenės rajono iniciatyvą socialiniame tinkle parašė Seimo narys V. Ąžuolas.

„Tėveliai, ar žinote ir turite informacijos, kokios kyla grėsmės ir šalutiniai poveikiai vaikams? Juos skiepijant eksperimentinėmis vak#cinomis, neturinčiomis pilnos registracijos. Jų tyrimai baigsis tik 2023-2024 metais. Saugokit savo vaikus!“, – paskelbė V. Ąžuolas.

Seimo nariui užkliuvo ir tai, vaikai bus skiepijami ugdymo įstaigose. Pasak jo, daugiau informacijos galima gauti atėjus į ligoninę ar kitą medicinos įstaigą.

„Žiūriu pakraupęs į tokius dalykus kaip skiepobusai ar skiepijimas arenose ar dar kažkur. Gerai, kol viskas gerai, kol neatsitiko nelaimė. Suprantu, kad dabar madinga gatvėse skiepyti, bet atsakomybė kažkokia turi būti. Jei savivaldybė organizuoja tokią akciją, atsakingiau turėtų žiūrėti“, – kalbėjo Seimo narys.

Pasak V. Ąžuolo, tos kelios dešimtys vaikų galėtų pasiskiepyti medicinos įstaigose. Anot jo, Akmenės rajone nei eilių, nei didelių atstumų nėra, be to, yra kaimo medicinos punktai.

Seimo nariui neatrodo pakankama, kad į mokyklas medikai vyksta automobiliu, kuriame yra medicinos įranga.

„Jei skiepija klasėje, tai klausimas, kaip greitai iš automobilio įrangą atsineštų? Stebina toks neatsakingumas. Suprantu, kad yra savivaldybių ar merų, kurie nori būti pirmi. Pirmi nešti vėliavą, kaip puikiai Vyriausybės nurodymus vykdome“, – į V. Mitrofanovo daržą akmenį metė V. Ąžuolas.

Seimo narys sakė dažnai sulaukiantis žmonių nuogąstavimų, esą jie negaunantys reikiamos informacijos apie skiepus.

„Į mane dažnai kreipiasi žmonės, kurie negauna elementarios informacijos. Kadangi šiuo atveju skiepijami vaikai, jų tėvai norėtų turėti visą informaciją, kada tai bus daroma, kur vykstama, kokiu būdu, kas turi dalyvauti ar nedalyvauti. Bet jiems stinga ir elementarios informacijos, kokie galimi šalutiniai poveikiai. Jie nori tai žinoti, kad nereikėtų per televizorių žiūrėti, kad kažkam atsitiko, nori žinoti, kokie yra pliusai, kokie yra minusai. Manęs tėvai klausia, ar nepakenks vaikų vaisingumui. Atsakau, kad mokslas dar neatsakė. Mokslas tik 2023 ar 2024 metais atsakys, ar jūsų vaiko vaisingumui bus pakenkta“, – kalbėjo Seimo narys.

Jį palaikė ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Šilalės rajono skyriaus vadovė V. Jankauskaitė-Milčiuvienė.

„Pastaruoju metu darosi akivaizdu, jog būtent socialdemokratai pataikauja valdžiai. Labai panašu, kad ir šio rajono meras socialdemokratas V. Mitrofanovas puolė įrodinėti begalinį lojalumą Vyriausybei“, – socialiniame tinkle rašė V. Jankauskaitė-Milčiuvienė.

Mitrofanovas: pats skambinau šeimos gydytojui

Akmenės meras V. Mitrofanovas paneigė išsakytus priekaištus, kad stinga informacijos.

„Prieš žiemos atostogas buvo apklausti tėvai. Norinčiųjų buvo 69-i pirminiu etapu. Tėvai išreiškė pageidavimą, kad gal būtų gerai vaikus paskiepyti vietoje, ugdymo įstaigose, kad nereikėtų eiti į poliklinikas, kur yra infekcijos židinių, Ekstremalių situacijų komisija suderino tai su mūsų Vakcinavimo centru“, – pasakojo meras.

V. Mitrofanovas pabrėžė, kad buvo griežtai nurodyta, kad vaikai bus skiepijami tik dalyvaujant tėvams ar globėjams. Be to, meras pabrėžė, kad į mokyklas vyksta medikai.

„Tai medikai, mūsų Vakcinavimo centro profesionalai, instruktuoti, aprūpinti visomis priemonėmis, kurių galėtų prireikti suteikiant pirmąją pagalbą. Tai kvalifikuoti žmonės“, – aiškino meras.

V. Mitrofanovas patikslino, kad pats skiepijimas vyksta ne automobilyje, o sveikatos kabinete, be to, kvietime yra prašoma pasikonsultuoti su savo gydytoju.

Paties V. Mitrofanovo atžala bus skiepijama ketvirtadienį nuo 13 iki 14 valandos.

„Aš ir pats skambinau savo vaiko gydytojui. Jis pasakė, kad vaikas neturi jokių alerginių reakcijų, neturėjo jokių alerginių susirgimų, skiepas jam nepakenks. Tuo mes ir vadovaujamės. Tikiuosi, kad taip daro visi tėvai“, – savo pavyzdį pateikė V. Mitrofanovas.

Anot mero, Seimo narys V. Ąžuolas kalbėdamas apie esą eksperimentines vakcinas elgiasi nederamai.

„Tai pateikite dokumentus! Kaip Seimo narys, kuris priiminėjate įstatymus, skleidžiate neaiškią informaciją, nepagrįstą dokumentais“, – pyko V. Mitrofanovas.

Jis mano, kad kai kurie politikai taip kraunasi politinius dividendus artėjant rinkimams.

www.lrt.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite