Angle down Atgal

Prie Kauno lėlių teatro prisėdo iš bronzos ir pilko granito nulieta marionetė

Bene populiariausiu kūriniu, šalia kurio pirmąją mokslo metų dieną skuba nusifotografuoti su tėvais ar draugais mokinukai, gali tapti miesto centre, šalia Kauno valstybinio lėlių teatro, prisėdusi marionetė. Ji tarsi kviečia linksmai nusiteikusius praeivius prisėsti ir drauge įsiamžinti.

Ši lėlių teatro personažo skulptūra, pasak Kauno miesto savivaldybės administracijos atstovės Aušrinės Vaščėgaitės, – dar vienas idėjų konkurso „Kauno akcentai“ kūrinys, simboliškai žymintis ir paties teatro atsinaujinimą, naujojo sezono pradžią po pastato rekonstrukcijos.

Iš bronzos ir pilko granito nulieta naujoji menininko Luko Šiupšinsko skulptūra vaizduoja gyvą lėlių teatro marionetę, kuri per savo pietų pertrauką sėdi ant suoliuko su puodeliu kavos ir kruasanu.

„Personažas yra tarsi lėlių teatro darbuotojas, kuris ne vaizduoja konkretų pasakų personažą ar spektaklio veikėją, o kuria naują Kauno legendą. Skulptūrai gyvumo ir papildomo scenarijaus sukuria šalimais nutūpusi varna, besikėsinanti į kruasaną. Jos personažas pagal kūrinio logiką taip pat yra tarytum lėlė, o ne realistinis gyvūnas“, – savo kūrinį pristato skulptorius L. Šiupšinskas.

Marionetė drauge su į jos maistą besitaikančia varna įsikūrė Lėlių teatro kiemelyje, Miesto sodo pakraštyje. Jas pastebėti galima ir einant Laisvės alėja, – tereikia pro arką įeiti vidun, link pagrindinio teatro durų. Neabejotina, kad naujas Kauno viešųjų erdvių akcentas sulauks ne tik kauniečių bei miesto svečių žvilgsnių, bet ir fotoaparatų blyksčių.

Savivaldybės atstovų teigimu, pastebima tendencija, kad žmonės mėgsta nusifotografuoti su miestą puošiančiais akcentais. Kai kurie specialiai ieško, kur jie pasislėpę, „kolekcionuoja“ nuotraukas su menininkų kūriniais. Ir tai tik parodo, kad menas miesto gatvėse – ne tik gražus, bet ir gyvas. Matydamas tokį kauniečių pomėgį, autorius L. Šiupšinskas, kurdamas skulptūrą, ant suolelio greta marionetės specialiai paliko vietą prisėsti ir norintiems nusifotografuoti.

ELTA primena, kad Marionetė ir varna – jau nebe pirmas šio skulptoriaus darbas, papildęs vis labiau gausėjančią „Kauno akcentų“ kolekciją. Kauno senamiesčio prieigas ties išėjimu iš požeminės perėjos Vilniaus gatvės pradžioje nebe pirmus metus saugo ZenTriušis, o greta Zanavykų turgavietės praeivius pasitinka legendinė senbernarė Bitė. Nemažo kauniečių bei miesto svečių dėmesio susilaukia ir dar vienas L. Šiupšinsko kūrinys – Santakos parke įsitaisęs Žmogus – kankorėžis.

Savivaldybės pranešime pabrėžiama, kad „Kauno akcentai“ – tai analogų Lietuvoje neturintis idėjų konkursas. Jo dalyviai savo darbais puošia įvairias Kauno vietas. Komisijos patvirtintų idėjų įgyvendinimą finansuoja miesto savivaldybė, kviečianti menininkus siūlyti savo kūrybinius sumanymus ir įgyvendinti juos įvairiose miesto erdvėse.

„Nuo programos pradžios visame mieste jau galima suskaičiuoti 41 akcentą, sukurtą per pastaruosius kelerius metus“, – teigia A. Vaščėgaitė.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite