Angle down Atgal

Prie Kaniūkų pasieniečiams įkliuvo kontrabandininkai

Šalčininkų rajone Tribonių užkardos pareigūnai sulaikė kontrabandinių cigarečių krovinį ir jį gabenusius Vilniaus bei Kėdainių rajonų gyventojus. Neteisėtas krovinys į Lietuvą buvo permestas per sienos liniją jos nekertant iš Baltarusijos.

Pirmadienį sienos ruožą su Baltarusija saugančios VSAT Varėnos rinktinės Tribonių užkardos pasieniečiai ties Šalčininkų rajono Kaniūkų kaimu užfiksavo, kaip į Lietuvos teritoriją įmetami ryšuliai. Tai padarę asmenys per valstybės sieną eiti pabūgo ir netrukus dingo Baltarusijos gilumoje.

Į nurodytą vietovę nedelsiant nusiųsti VSAT patruliai su įkalčiais Lietuvos pusėje prie sienos sulaikė du vyrus. Šie ant pečių ūkiniuose maišuose nešė po tris nedideles dėžes. Paaiškėjo, kad 29-erių Vilniaus rajono gyventojas ir 31-erių vyras, gyvenantis Kėdainių rajone, gabeno 840 pakelių cigarečių „Minsk Super Slims“. Rūkalai paženklinti baltarusiškomis banderolėmis.

Taip pat nustatyta, jog abu pažeidėjai valstybės sienos apsaugos zonoje (VSAZ) buvo be asmens tapatybę patvirtinančių dokumentų ir privalomų pasieniečių leidimų.

Vietovę patikrinę VSAT kinologai su keturkojais daugiau nieko įtartino neaptiko.

Dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką pradėta administracinė teisena. Už tokį nusižengimą kontrabandos gabentojams gresia baudos nuo 5200 iki 6000 eurų.

Vyrams teks atsakyti ir už buvimą VSAZ be privalomų leidimų. Pirmą kartą tokį pažeidimą padariusiam Kėdainių rajono gyventojui gresia įspėjimas arba bauda nuo 40 iki 90 eurų. Vilniaus rajono gyventojui, kuris šį pažeidimą padarė pakartotinai, bauda bus didesnė – nuo 90 iki 170 eurų.

Kontrabandininkai po apklausų paleisti ir turės atvykti į jų bylas nagrinėsiantį teismą. Cigaretės saugomos Tribonių pasienio užkardoje.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite