Angle down Atgal

Prie išaugusio susirgimų skaičiaus galėjo prisidėti ir susibūrimai prie eglučių

Lietuvoje per pastarąją parą fiksavus didžiausią naujų koronaviruso infekcijos susirgimų skaičių nuo pandemijos pradžios, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) neatmeta, kad prie to prisidėjo ir praėjusį savaitgalį vykę masiniai susibūrimai prie eglučių bei išpardavimai prekybos centruose.

„Iš tiesų gali būti. Daug dedamųjų susideda, kodėl taip išauga. Kadangi kiekvieno renginio ar didesnio įvykio, kur daugiau susiburia žmonių, rezultatas pasimato po savaitės ar kelių, taip galima teigti“, – Eltai šeštadienį sakė NVSC atstovė Austina Vžesniauskaitė.

Jos teigimu, žmonių mobilumas ir kontaktų skaičius vis dar išlieka didelis.

„Išlieka didelis žmonių mobilumas, nėra sumažinamas bendravimas ir kontaktai. Gana daug žmonės nurodo sąlytį turėjusių asmenų. Tikrai nesinorėtų, kad tai vyktų karantino metu“, – sakė NVSC atstovė.

Pasak A. Vžesniauskaitės, reikalinga taikyti griežtesnius karantino ribojimus.

„Yra reikalingi griežtesni apribojimai, nes matome, kad išlieka didelis mobilumas ir kontaktų skaičius, su kuriais bendraujama“, – teigė A. Vžesniauskaitė.

Lietuvoje per praėjusią parą patvirtinti 2848 koronavirusinės infekcijos atvejai.

Daugiausiai atvejų – 43 – praėjusią parą užregistruota Strėvininkų socialinės globos namuose Kaišiadorių rajone. Atvejai fiksuoti 24 šių namų gyventojams ir 19 – darbuotojams. 

Karantino režimas Lietuvoje galioja nuo lapkričio 7 iki gruodžio 17 dienos.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite