Angle down Atgal

Prie geležinkelio pervažų – prevencinės priemonės

Policijos pareigūnai informuoja, kad prie Ignalinoje ir Dūkšte esančių geležinkelio pervažų organizuotos prevencinės priemonės, siekiant užtikrinti vairuotojų saugumą bei išvengti eismo įvykių geležinkelio pervažose.

Dėl nesaugaus elgesio geležinkelio ruože 7 asmenys įspėti. Norinčiųjų eiti per bėgius, tačiau, pamačiusiųjų pareigūnus ir pasukusiųjų įrengtos perėjos link, buvo ne vienas.

Priminimas važiuojantiems per geležinkelio pervažą:

- Praleisdamas traukinį turite sustoti prieš STOP liniją, STOP ženklą, užtvarą arba ne arčiau kaip 10 m atstumu nuo pirmojo bėgio.
- Važiuoti per pervažą galima tik įsitikinus, kad prie pervažos neartėja traukinys.
- Draudžiama: pervažiuoti geležinkelį tam neskirtose vietose, apvažiuoti kitas transporto priemones, kurios sustojo prieš geležinkelio pervažą praleisti bėginės transporto priemonės.
- Įvažiuoti į pervažą, kai užtvaras nuleistas, savavališkai užtvarą pakelti.
- Įvažiuoti į pervažą, jei už jos yra kliūtis, priversianti sustoti pervažoje.
- Lenkti pervažoje, taip pat likus 100 metrų atstumu iki jos.
- Sustoti ir stovėti pervažoje, taip pat likus 50 metrų atstumu iki ir už jos.

Jei priverstinai sustojote geležinkelio pervažoje (ant bėgių), privalote:

- nedelsdamas išlaipinti keleivius;
- imtis visų veiksmų transporto priemonei iš geležinkelio pervažos patraukti, o jeigu jos patraukti nepavyksta, – duoti signalus artėjančios bėginės transporto priemonės mašinistui. Stabdymo signalu laikomas rankos sukimas ratu šviesiuoju paros metu – su ryškiaspalviu gerai matomu daiktu, o tamsiuoju paros metu – su fakelu arba žibintu.

Pareigūnai primena, kad už vaikščiojimą bėgiais neleistinose vietose gresia bauda nuo 60 iki 140 eurų. O už daiktų, galinčių trikdyti traukinių eismą, palikimą ant bėgių, už geležinkelio infrastruktūros tyčinį gadinimą numatyta bauda nuo 140 iki 300 eurų. Važiavimas per geležinkelį tam neskirtose vietose, įvažiavimas į pervažą degant draudžiamam šviesoforo signalui gali užtraukti baudą iki 280 Eur, taip pat gresia ir teisės vairuoti atėmimas iki 6 mėnesių.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite