REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2019 m. Rugpjūčio 21 d. 16:04

Prie Balsio ežero ugniagesiai ir medikai mokė gyventojus teikti pagalbą

Vilnius

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


95656

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, šiemet šalyje nuskendo jau 78 žmonės, iš jų 8 vaikai. Kodėl tiek daug nelaimingų atsitikimų vandenyje? Pasak Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 6-osios komandos viršininko Giedriaus Ruočkaus, pagrindinė šių nelaimių priežastis – poilsiavimo kultūros stoka. „Gyventojai mažai žino apie saugų elgesį vandenyje, nekreipia dėmesio į elementarias saugos taisykles. Skęsta ir vaikai, ir jaunimas, ir suaugusieji,“ – sakė jis po rugpjūčio 20-ąją prie Vilniuje esančio Balsio ežero (vadinamųjų Žaliųjų ežerų) surengtos prevencinės akcijos „Saugus elgesys vandenyje“.

Prie ežero atvykę poilsiautojai turėjo galimybę ne tik pramogauti, bet ir įgyti naudingų žinių. Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 6-osios komandos ugniagesiai gelbėtojai kartu su VšĮ Greitosios medicinos pagalbos stoties medikais paplūdimyje rodė, kaip gelbėti skęstantįjį, taisyklingai atlikti dirbtinį kvėpavimą ir širdies masažą, paaiškino, kaip saugiai elgtis vandenyje.

„Tokių renginių metu visada norime pirmiausia pritraukti vaikus, tačiau mūsų pasiklausyti mielai ateina ir suaugusieji, - sakė G. Ruočkus. – Ir vakar didžioji dalis poilsiautojų parodė susidomėjimą. Įdomiausia vaikams ir suaugusiems buvo praktinė dalis, kai ežere narai demonstravo, kaip priartėti prie skęstančiojo, kaip jį gelbėti, kaip išvengti dvigubo skendimo, skęstančiojo sugriebimo, kad jis nenusitemptų į dugną ir gelbėtojo. Žmonės domėjosi ir skęstančiojo gaivinimu, medikai jiems parodė, kaip atlikti dirbtinį širdies masažą, paaiškino, kaip veikia defibriliatorius. Sulaukėme ir poilsiautojų padėkų. Jie teigė, kad tokie renginiai būtini ir jų reikėtų daugiau.“

Pasak G. Ruočkaus, susitikimuose su gyventojais jie visada pateikia ir tragišką skendimų statistiką: „Tuomet iš jų veidų šypsenos paprastai dingsta. Papasakojame jiems apie šiurpiausius įvykius, paaiškiname, kokius sužalojimus ir traumas patiria skęstantis žmogus. Vienas tokių įvykių buvo birželio mėnesį, kai Balsio ežere nuskendo du 15 ir 18 metų jaunuoliai. Jie maudymuisi pasirinko nuošalią vietą, kurioje nebuvo gelbėtojų, nemokėjo plaukti, vienas pateko į duobę, kitas gelbėjo ir abu nuskendo. Mūsų narams teko ištraukti jų kūnus. Kodėl žmogus nuskęsta? Paprastai būna visas kompleksas priežasčių. Todėl labai svarbu laikytis saugaus elgesio taisyklių vandenyje, o gelbėti reikia mokėti ir turėti profesionalių žinių.“

Šiemet tai nebe pirmas akcijos renginys prie vandens telkinių, kurį organizuoja Vilniaus priešgaisrinė gelbėjimo valdyba. Šios akcijos metu poilsiaujantys gyventojai mokomi saugaus elgesio vandenyje. Į šį renginį šiemet pirmą kartą įsitraukė ir kasdien glaudžius ryšius su Vilniaus priešgaisrine gelbėjimo valdyba palaikantys VšĮ Greitosios medicinos pagalbos stoties medikai.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA