Angle down Atgal

Prezidentūroje 10 kartą pagerbti gyvi donorai ir medikai

Spalio 18-ąją jau dešimtus metus iš eilės buvo pagerbti organų donorai, jų artimieji, medikai ir aktyviai donorystės idėją skleidžiantys žmonės. Jubiliejiniam asociacijos „Gyvastis" padėkos renginiui duris atvėrė prezidentūra, o šalies vadovas Gitanas Nausėda išreiškė didžiulį palaikymą organų donorystei.

„Šiandien kviečiu pagerbti dovanojančiuosius gyvybę. Donorystė – nieko nekainuojanti dovana tiems, kurie ją įteikia. Ir brangiausia, ką tik gali gauti jos ilgai laukiantys žmonės. Ne visiems didvyriams įteikiami medaliai už išgelbėtą gyvybę. Kartais ji padovanojama tyliai, kartais – išeinant, didžiausios tamsos akimirką. Organų donorystė – tai ryškus paskutinės vilties spindulys, perskrodžiantis tamsą ir leidžiantis kažkam kitam iš jos išnirti į šviesą.

Šiandien gyvieji lenkiasi mirusiems organų donorams – jų vardai mums lieka nežinomi, tačiau dalelė jų pulsuoja kažkuriame iš mūsų. Didžiausią pagarbą reiškiu donorų artimiesiems, kurių rankose atsiduria galutinis sprendimas. Pasiryžti sunkiausiu metu galvoti apie kitus – aukščiausia žmogiško solidarumo išraiška. Tokių kaip Jūs Lietuvoje dar skausmingai maža. Todėl esate žmoniškumo elitas, tikrieji bendruomeniškumo pamatai", – susirinkus sveikino Prezidento Gitano Nausėdos žodžiai.

Kasmetinio asociacijos „Gyvastis" organizuojamo renginio siekis ir yra padėkoti už kilnumą, drąsą priimti itin sunkius sprendimus bei ryžtą juos įgyvendinti. Norima įvertinti didžiulį medikų atsidavimą darbui bei nekuklų kuklių žmonių indėlį į donorystės idėjos sklaidą. Renginyje už nepaprastus poelgius buvo įteiktos 24 padėkos.

„Apkabinu savo mirštantį sūnų ir verkiu, kad sūnus miršta, bet žinau, kad kita mama verkia laukdama savo vaikui organo transplantacijos. Tai man padėjo apsispręsti", - apie savo apsisprendimą pasakoja Edgaro mama Aldona.

„Skaudu, kad netekome mylimo vyro, geriausio tėčio, bet guodžia mintis, kad kažkam galėjome pratęsti gyvenimą", - apie savo apsisprendimą pasakoja Gitana, prieš 7 metus pritarusi donorystei.

Visi atsistoję išreiškė pagarbą donorų artimiesiems, kurie savo apsisprendimu dovanojo gyvenimą, laukiantiems transplantacijų.

„Kalbėdami apie organų donorystę tuo pat metu kalbame, regis, apie kontrastingus dalykus – mirtį, skausmą, netektį, sunkius sprendimus, bet ir apie lūkesčius, laukimą, tikėjimą ir patį gyvenimą. Sakoma, kad gyvenimas matuojamas ne pagal tai, kiek turi, o kiek pavyko duoti kitiems", - kalbėjo Aušra Degutytė Lietuvos asociacijos „Gyvastis" prezidentė, - „Gyvenimo stebuklus iš tiesų kuria daugybė žmonių. Viso to nebūtų be dar vienos svarbios grandies – donorytės idėjos skleidimo".

Lietuvos asociacija „Gyvastis" – vienintelė organizacija Lietuvoje, vienijanti organų transplantacijos laukiančius ir su persodintais donoro organais gyvenančius žmones. „Gyvastis" skleidžia organų donorystės idėją, teikia pagalbą sergantiesiems ir jų artimiesiems, bendradarbiauja su medikais. Įkurta dar 1993 m., „Gyvastis" turi padalinius Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Marijampolėje, Alytuje, Vilkaviškyje.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite