Angle down Atgal

Prezidentūra viešina korupcijos prevencijos siūlymus: įstaigos turėtų atsparumo korupcijai lygio įvertinimus

Prezidentūra viešajai konsultacijai teikia kartu su Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) parengtą naują Korupcijos prevencijos įstatymo redakciją. Pagrindinė naujovė – viešojo sektoriaus įstaigų ir įmonių atsparumo korupcijos lygiui nustatymas.

Savarankiškų įstaigų atsparumo korupcijai lygio nustatymą atliktų jos pačios. Kitų viešojo sektoriaus subjektų atsparumo korupcijai lygio nustatymą atliktų jie patys arba savarankiška įstaiga, kuriai viešojo sektoriaus subjektas yra pavaldus.

Atsparumo korupcijai lygio nustatymo rezultatai būtų skelbiami viešai savarankiškos įstaigos interneto svetainėje. Lygio nustatymo periodiškumą turėtų nustatyti Vyriausybė.

Pažymima, kad rezultatai gali būti naudojami priimant sprendimus dėl viešojo sektoriaus subjekto veiklos finansavimo, jo dalyvavimo viešosiomis lėšomis finansuojamuose projektuose ir programose.

Už korupcijos prevenciją atsakytų institucijos vadovas. Jis turėtų užtikrinti subjekto, paskirto vykdyti korupcijos prevenciją institucijoje, veiklos garantijas ir organizacinį nepriklausomumą. STT taip pat turės teisę atlikti viešojo sektoriaus subjektų atsparumo korupcijai lygio vertinimą.

Vykdant vadovo veiklos vertinimą galės būti atsižvelgiama į jo pastangas kuriant korupcijai atsparią aplinką. Apie nepakankamus ar netinkamus vadovo veiksmus kuriant korupcijai atsparią aplinką bus skelbiama viešai.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite