Angle down Atgal

Prezidentūra susitarimus dėl algų didinimo vadina žmonių apgaudinėjimu

Prezidentūra ragina nesieti diskusijų dėl įstatymo galią turinčių Darbo kodekso nuostatų su tokios galios neturinčiais susitarimais tarp Vyriausybės, darbdavių ir profsąjungų dėl algų didinimo, kuriuos vadina spekuliaciniais.

Prezidentės vyriausiasis patarėjas vidaus politikai Mindaugas Lingė antradienį interviu „Žinių radijui“ sakė, kad tokio tipo susitarimai yra „nepagauto žvėries dalybos“.

„Kai kurie ekonominiai procesai vyksta natūraliai ir komisija sako, kad algų augimas vienaip ar kitaip nusimato šiek tiek didesnis, ir dabar čia jaučiama spekuliacinių nuotaikų, kada kalbama apie tokius susitarimus, kuriuos bandoma sugretinti su Darbo kodeksu. Norėtume netapatinti šitų dalykų, ir turėtume kalbėti apie tai, kas yra konkretu, svarbu ir kas yra išdėstyta dokumentų projektuose , o ne apie mistinius kažkokius susitarimus, kurie nežinia kas, tarp ko tai sudarytų, ir apskritai būtų truputį žmonių apgaudinėjimas, kad tai veiktų“, - sakė M. Lingė.

Kalbėdamas apie Darbo kodeksą Prezidentūros atstovas teigė, kad svarbiausia išlaikyti balansą tarp darbdavių ir darbuotojų interesų.

„Iš vienos pusės mes matome dirbančių žmonių saugumą, o iš kitos pusės - poreikis užtikrinti verslo plėtrą ir tokiu būdu išlaikyti bendrą balansą. Ar Trišalės tarybos sutarimai bus pakankami darbuotojų saugumui užtikrinti, be abejo, mes pamatysime Seime“, - sakė M. Lingė, atkreipdamas dėmesį, kad Seime jau yra priregistruota skirtingų pasiūlymų, kaip taisyti Darbo kodekso nuostatas.

Prezidentės vyriausiasis patarėjas kol kas neskubėjo jų vertinti ir teigė, kad bus vertinamas galutinis sprendimas.

„Žiūrėsime, ar tas balansas nėra labai iškraipytas, ir žiūrėsime į silpniausiosios grandies darbuotojų interesus, kur neretai derybose jiems pristigdavo stipresnių derybinių galių“, - sakė M. Lingė, atkreipdamas dėmesį, kad beveik pusei ankstesniu Prezidentės veto išreikštų pasiūlymų jau yra pritarta Seime.

Vyriausybė pritarė Darbo kodekso pataisoms, dabar dėl jų spręs Seimas. Numatyta, kad naujasis Darbo kodeksas įsigalios nuo liepos 1 dienos.

Parengė Eltos korespondentė  Dalia Plikūnė 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite