Angle down Atgal

Prezidentūra: reakcijos iš Baltarusijos laukiame kuo greičiau

Prezidentūra, trečiadienį pristačiusi trijų punktų planą krizei Baltarusijoje suvaldyti, atsako iš Minsko norėtų sulaukti kuo greičiau, teigia šalies vadovo vyriausioji patarėja Asta Skaisgirytė.

„Reakcijos norime kuo greičiau, ypač kalbant apie deeskalaciją – tai, kad būtų nustoti mušti žmonės gatvėse. Jei matysime, kad tos reakcijos pozityvios nėra – imsimės kitų veiksmų ir priemonių“, - ketvirtadienį po prezidento susitikimo su Baltarusijoje veikiančių nevyriausybinių organizacijų atstovais žurnalistams teigė A. Skaisgirytė.

Kartu ji patikino, kad šalies vadovo iniciatyva, kurioje siūloma Baltarusijos valdžiai nutraukti smurtą prieš piliečius, paleisti suimtuosius ir atnaujinti dialogą su visuomene, buvo perduota diplomatiniais kanalais.

„(Planas – ELTA) – yra nutransliuotas Baltarusijos pusei, laukiame jų reakcijų“, – teigė ji, pridurdama, kad kol kas ketinimai aptarti tik su Latvijos, Lenkijos ir Estijos vadovais.

„Kol kas planas aptartas su mūsų bendraminčiais: Latvija, Estija ir Lenkija. Turime šių šalių prezidentų palaikymą dėl plano“, – aiškino ji.

Galiausiai prezidento patarėja pabrėžė, kad Baltarusijoje sekmadienį vykusių rinkimų legitimiais nelaiko.

„Lietuva kartu su visa Europos Sąjunga yra pasakiusi, kad šie prezidento rinkimai yra nedemokratiški, neskaidrūs, nelaisvi. Po tokio pasakymo pripažinti rinkimų rezultatą būtų visiškai neadekvatu“, - apibendrino A. Skaisgirytė.

Įtampa Baltarusijoje kilo po sekmadienį vykusių Baltarusijos prezidento rinkimų, kai laimėtoju buvo paskelbtas jau ketvirtį amžiaus šalį valdantis Aliaksandras Lukašenka. Dėl to sekmadienį Baltarusijos miestuose prasidėjo masinės protesto akcijos, kurios virto susirėmimais su teisėsauga.

Į tai reaguodamas prezidentas G. Nausėda trečiadienį pristatė trijų punktų planą krizei Baltarusijoje suvaldyti. G. Nausėda siūlo Baltarusijos valdžiai nutraukti smurtą prieš piliečius, paleisti suimtuosius ir atnaujinti dialogą su visuomene.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite