Angle down Atgal

Prezidentūra po susitikimo su pretendente į ministres M. Navickiene: paliko gerą įspūdį kandidatės srities išmanymas

Šalies vadovui Gitanui Nausėdai susitikus su kandidate į socialinės apsaugos ir darbo ministres Monika Navickiene, prezidento vyriausiasis patarėjas Simonas Krėpšta teigia, kad M. Navickienė paliko gerą įspūdį.

Pasak S. Krėpštos, socialinė apsauga yra vienas pagrindinių gerovės valstybės polių, o M. Navickienė šią sritį gerai išmano. Pati M. Navickienė teigia, kad, jeigu taptų ministre, išlaikytų sistemos stabilumą ir pasitikėjimą ja.

„Reikia konstatuoti, kad socialinės atskirties pajamų nelygybės klausimais mes vis dar gerokai atsiliekame nuo Vakarų Europos standartų. Todėl šiose srityse pozityvus pokytis ir proveržis tikrai labai reikalingas per ateinančius ketverius metus“, – po G. Nausėdos ir M. Navickienės susitikimo surengtoje spaudos konferencijoje sakė S. Krėpšta.

Jo teigimu, socialinė apsauga yra „vienas iš tų polių, ant kurių stovi gerovės valstybė“.

„Prezidentui paliko gerą įspūdį kandidatės šios srities išmanymas, ji yra sukaupusi patirtį šioje srityje dirbdama Seime. Džiugu, kad kandidatė demonstruoja ryžtą, jeigu būtų paskirta, keisti santykinį skurdą, jį mažinti, skirti daug dėmesio socialinėms paslaugoms. (...) Taip pat turi planų gerinti darbo ir laisvalaikio balansą, ypač šeimoms, turintiems vaikų“, – teigė S. Krėpšta.

Prezidento vyr. patarėjas taip pat pabrėžė, kad pokalbio su M. Navickiene metu buvo aptartas ir pensijų klausimas, siekis mažinti pajamų nelygybę.

Sprendimai dėl kiekvieno kandidato į ministrus žadami artimiausiu metu

Prezidentas, anot S. Krėpštos, sprendimą apie kiekvieno kandidato į ministrus tinkamumą šioms pareigoms paskelbs artimiausiu metu.

„Prezidentas turi tikslą paskelbti apie savo sprendimą vos tik bus priimtas sprendimas, ar kandidatas ar kandidatė yra tinkami. Tai bus padaryta artimiausiu metu“, – pridūrė S. Krėpšta.

M. Navickienė: išlaikysime stabilumą, pasitikėjimą sistema

Pati M. Navickienė teigė, kad susitikimas su prezidentu buvo „konstruktyvus ir dalykiškas“. Jos teigimu, G. Nausėdai buvo pristatyti pagrindiniai principai, kuriais ji vadovautųsi tapusi socialinės apsaugos ir darbo ministre.

„Labai siekčiau ir norėčiau, kad Lietuva turėtų tikslą, jog joje nebeliktų nematomų, nepastebimų žmonių. Šis tikslas turėtų vienyti visus socialinės srities darbuotojus. Tam mes turėtume labiau matyti ir pačius darbuotojus – jų kompetencijas, darbo sąlygas, darbo užmokestį. Tie žmonės, kurie tiesiogiai padeda kovoti tiek su socialine atskirtimi, tiek su skurdu, taip pat turi būti pastebėti“, – akcentavo M. Navickienė.

Jos teigimu, norint siekti pajamų nelygybės problemos sprendimo, būtina atkreipti dėmesį į tas socialines grupes, kurių pajamų rodikliai smarkiai skiriasi nuo siektinų vidurkių, – mamos, auginančios vaikus, neįgalieji, žmonės, slaugantys savo artimuosius, vieniši pensininkai.

„Nekeisime vaiko pinigų ir kitų išmokų, kurios šiandien jau yra suplanuotos mūsų biudžetuose. Išlaikysime stabilumą, pasitikėjimą sistema“, – pabrėžė kandidatė į socialinės apsaugos ir darbo ministres.

M. Navickienė taip pat teigė, kad gerbs bet kokį šalies vadovo G. Nausėdos sprendimą ir jos kandidatūros vertinimą.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite