REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Sausio 26 d. 09:20

Prezidentūra: įvykdžius vakcinavimo planą antrą šių metų pusmetį galėtume tikėtis įspūdingo ekonominio augimo

Lietuva

Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Reporteris IngaŠaltinis: Etaplius.lt


162920

Šalies vadovo vyriausiojo patarėjo ekonomikos ir socialinės politikos klausimais Simono Krėpštos teigimu, nors pirmas metų ketvirtis Lietuvos ekonomikai bus sunkus tiek dėl griežto karantino, tiek dėl situacijos eksporto partnerių šalyse, antrą šių metų pusmetį, pavykus vakcinuoti visuomenę, galima tikėtis įspūdingo ekonomikos augimo.

„Turbūt pakankamai akivaizdu, kad pirmas šių metų ketvirtis ekonomikai bus sunkus. Jis bus sunkus ne tik Lietuvoje dėl griežto karantino, bet ir kitose ES valstybėse, mūsų eksporto partnerėse. Esame atvira ekonomika, daug eksportuojame, daug importuojame, ir tikrai esame priklausomi nuo to, kaip klostosi ekonominė situacija didžiosiose valstybėse, tokiose kaip Vokietija, Prancūzija ar Lenkija“, – „Žinių radijui“ teigė jis.

Visgi S. Krėpšta teigė, kad pavykus įgyvendinti numatytą vakcinavimo planą ir visuomenei įgijus kolektyvinį  imunitetą koronavirusui, ekonomikos atsigavimo būtų galima tikėtis nuo antro šių metų ketvirčio.

„Pirmas ketvirtis, be abejo, bus sunkus, tačiau žvelgiant į ateitį, į antrą ir trečią ketvirčius, ir vėlgi grįžtant prie vakcinavimo tempų, jei iš tiesų susitelkę mes pasieksime šį tikslą ir turėsime visuotinį, kolektyvinį imunitetą vasarą, tikrai galime tikėtis pakankamai įspūdingo ekonominio „atšokimo“ būtent antrą, trečią ir ketvirtą šių metų ketvirčius“, – tikino prezidento patarėjas.

Pasak S. Krėpštos, reikia nepamiršti, kad ekonomika yra stimuliuojama ir skatinama tiek Centrinio banko, tiek Europos gaivinimo fondo lėšomis.

„Ekonomika yra stimuliuojama tiek Centrinio banko lėšomis, tiek Ekonomikos atsigavimo fondo lėšomis. (ES – ELTA) šalys narės turi ekonomikos skatinimo paketus, ir jei pavyktų vakcinuoti žmonės ir įgyti kolektyvinį imunitetą, iš tiesų galėtume tikėtis įspūdingo ekonominio augimo antrą šių metų pusmetį.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA