Angle down Atgal

Prezidentūra ir VRM: prieš Lietuvą Baltarusija vykdo hibridinį karą

Prezidento vyriausioji patarėja Asta Skaisgirytė ir vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė tvirtina, kad Baltarusija prieš Lietuvą vykdo hibridinį spaudimą ir karą.

„Pastaruoju metu Baltarusijos režimas gerokai padidino hibridinį spaudimą Lietuvai ir vienas iš to požiūrių yra padidėjusi nelegali migracija“, – penktadienio vakarą po prezidento susitikimo su ministre A. Bilotaite ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadu Rustamu Liubajevu sakė A. Skaisgirytė.

„Akivaizdu, kad prieš Lietuvą yra vykdomas hibridinis karas ir nelegalios migracijos srautai yra viena iš priemonių. Praėjusią parą mes sulaikėme 52 nelegalius migrantus, o per paskutinius 5 mėnesius fiksuojame didžiulį nelegalių migrantų skaičių“, – šalies vadovo patarėjai antrino A. Bilotaitė.

Valstybės sienos apsaugos tarnybai signalizuojant apie pastarosiomis dienomis rekordiškai išaugusius nelegalios migracijos srautus iš Baltarusijos, A. Bilotaitė tikina, kad Lietuva situaciją kontroliuoja ir yra pasiruošusi į iššūkius reaguoti.

„Jei mes matysime, kad migracijos srautai auga eksponentiškai, ir jei bus kiti kriterijai, kad situacija jau yra pasiekusi maksimalų lygį, mes įjungsime sienos priedangos planą, kuris yra atnaujintas“, – sakė ministrė.

Tačiau, tikino ji, kol kas aktyvuoti sienos priedangos plano dar nereikia.

„Šiuo metu įjungti mūsų sienos priedangos plano dar nėra būtinybės todėl, kad mes tikrai turime visus reikiamus pajėgumus, visos institucijos yra įsitraukusios, ir mes tikrai valdome situaciją. Esant pablogėjusiai situacijai, mes tikrai turime planą A, planą B ir planą C. Esame maksimaliai pasiruošę galimiems iššūkiams“, – teigė A. Bilotaitė.

Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį susitiko su vidaus reikalų ministre A. Bilotaite ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadu R. Liubajevu. Susitikime jie aptarė valstybės sienos apsaugos stiprinimo priemones pasienyje su Baltarusija, padidėjus sulaikomų neteisėtų migrantų skaičiui.

Priverstiniam „Ryanair“ lėktuvo nutupdymui sukėlus tarptautinės bendruomenės nepasitenkinimą, režimo lyderis Aliaksandras Lukašenka pastarąją savaitę pareiškė, kad Minskas, iki šiol stabdęs „narkotikus ir migrantus“ pasienyje, to nebedarys.

„Dabar jūs patys juos valgysite ir gaudysite“, – Baltarusijos parlamente sakė jis.

Šią savaitę vidaus reikalų ministrė A. Bilotaitė teigė, kad, lyginant su 2020 metais, jau kuris laikas fiksuojamas dvigubai išaugęs nelegalių migrantų srautas.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) duomenimis, šiemet į Lietuvą iš Baltarusijos bandė patekti apie pustrečio šimto neteisėtų migrantų, daugiausiai Irako piliečiai. Tai tris kartus daugiau nei per visus 2020-uosius.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite