Angle down Atgal

Prezidentūra apie mokesčius ūkininkams: Seime turi atsirasti logika, o ne interesų atstovavimas

Seimui antradienį atmetus šalies vadovo siūlymą didinti akcizą žaliam dyzelinui 90 eurų, prezidento Gitano Nausėdos patarėjas Jaroslavas Neverovičius sako, kad parlamente turėtų atsirasti logika, vadovaujantis kuria, o ne didžiųjų ūkininkų interesais, būtų sprendžiami svarbūs klausimai.

„Reikėtų, kad kažkokia logika atsirastų, o ne vien tik grynas interesų atstovavimas ir tik didžiausių ūkininkų... to tikrai turėtų būti mažiau, turėtume koncentruotis į diskusiją, kaip padėti mažiausiam ir vidutiniam ūkininkui“, - LRT radijui teigė J. Neverovičius, komentuodamas pastarąjį parlamento sprendimą žemdirbių dyzelino akcizą nuo kitų metų sausio didinti vos keturiais eurais.

„Kai Seime vyksta diskusijos apie mokesčių sulyginimą, labiausiai ginasi tie, kurie turi didžiausius ekonominius interesus“, - pridūrė J. Neverovičius.

Prezidento patarėjo teigimu, neteisinga, kai visų mokesčių mokėtojų sąskaitą yra išlaikomos tam tikros visuomenės grupės.

„Nėra teisinga, kai visų kitų piliečių sąskaita yra išskiriamos tam tikros grupės. Tai nėra pasisakymas konkrečiai prieš žemdirbių grupę. Kaip tik atvirkščiai, prezidentas yra ryžtingai nusiteikęs atstovauti jų interesus ir Europos Vadovų Taryboje kalbėsime, kad tiesioginės išmokos turėtų būti suvienodintos Europos Sąjungoje ir neteisybė mūsų ūkininkų atžvilgiu panaikinta“, - teigė jis, pridurdamas, kad Lietuvoje su didžiausiais iššūkiais susiduria smulkieji, o ne stambieji ūkininkai.

„Padarę analizę pamatėme, kad iš tiesų yra labai rimtų problemų, labai rimtų bėdų su ūkininkais, ypač su mažaisiais ir vidutiniais, tuo pačiu metu kai yra pakankamai reikšminga grupė labai didelių ūkininkų, kuri turi įspūdingus pelnus“, - apibendrino patarėjas.

ELTA primena, kad žemdirbių dyzelino akcizas nuo sausio didės 4 eurais – nuo 56 iki 60 eurų už 1 tūkst. litrų. G. Nausėda siūlė akcizą didinti 90 eurų.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite