Angle down Atgal

Prezidentė: švietimas privalo tapti pagrindine šalies investicija

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, antradienį Seime skaitydama devintąjį savo metinį pranešimą, pažymėjo, kad švietimas privalo tapti pagrindine šalies investicija, nes iš pusantro tūkstančio šimtmečio idėjų Lietuvai žmonės viena svarbiausių išrinko mokytojo profesijos prestižo stiprinimą.

Šalies vadovė pabrėžė, kad švietimo reformos užduotis - ne tik atliepti darbo rinkos poreikius, bet ir pakeisti ugdymo kokybę taip, kad ir vaikai, ir visi mūsų žmonės spėtų koja kojon su skaitmeniniu laikmečiu, orientuotųsi nuolat kintančioje, ekonominėje, politinėje, kultūrinėje aplinkoje, ugdytų kritinį ir kūrybinį mąstymą.

„Kol mokytojų rengimo pertvarka neįsivažiavo, mokyti finansinio raštingumo imasi bankai, kritinio mąstymo - žurnalistai ir visuomenininkai, socialinio - nevyriausybininkai, o kompiuterinio - net atsakingas verslas.

Kokybiškai naujas žmonių švietimas būtų nacionalinė šimtmečio pergalė“, - pabrėžė prezidentė.

Tik suteikę jaunimui deramą išsilavinimą šiandien, galime laiduoti už valstybės ateitį, nes tik išsilavinusi tauta visada išliks laisva, kad ir kaip suktųsi pasaulis, sakė prezidentė.

Eleonora Budzinauskienė (ELTA)

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite