Angle down Atgal

Prezidentė: NATO saugumas neįmanomas be parlamentų indėlio

Lietuvos ir kitų NATO valstybių parlamentų vaidmuo yra reikšmingas viso Aljanso saugumui, nes būtent nacionaliniuose parlamentuose priimami sprendimai dėl gynybos finansavimo didinimo ir saugumo priemonių įgyvendinimo, teigia prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Susitikusi su NATO Parlamentinės Asamblėjos pirmininkės pareigas pradėsiančia eiti Rasa Juknevičiene ir generaliniu sekretoriumi Davidu Hobbsu, šalies vadovė aptarė regionui ir transatlantinei bendruomenei kylančius saugumo iššūkius, globalias geopolitines įtampas, tolesnį transatlantinio ryšių ir Aljanso gynybos stiprinimą.

Pasak prezidentės, NATO Parlamentinė Asamblėja yra svarbi tarptautinė organizacija aiškinant ir didinant supratimą apie saugumo grėsmes, hibridinio karo atakas, bandymus paveikti demokratinius valstybių procesus.

Šalies vadovė pabrėžia, kad stipresnis, greitesnis ir efektyvesnis Aljansas, gebantis veiksmingai atgrasyti ir operatyviai atremti bet kokį pavojų, yra bendras interesas. Todėl NATO Parlamentinės Asamblėjos pranešimai ir sprendimai turi svariai prisidėti analizuojant augančių grėsmių riziką, įgyvendinant kolektyvines atsako priemones, skatinti tolesnį Aljanso atsinaujinimą.

NATO Parlamentinė Asamblėja yra tarpparlamentinis Aljanso šalių forumas, kurio tikslas - aptarti svarbiausius politikos, saugumo ir ekonomikos klausimus, prisidėti ieškant bendrų kolektyvinės gynybos sprendimų.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite