Angle down Atgal

Prezidentė: kitų metų biudžetas orientuotas ir į socialinį, ir į karinį saugumą

Kitų metų biudžetas bus ypač svarbus, nes jame suderinami pagrindiniai šalies prioritetai – socialinės atskirties mažinimas ir saugumo užtikrinimas, sako prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Penktadienį po susitikimo su Seimo valdyba šalies vadovė pabrėžė, kad šį kartą pavyko lėšų rasti abiem sritims jų nesupriešinus ir tai įvardijo Lietuvos pasiekimu.

„Šis biudžetas yra ypač svarbus, pirmiausia todėl, kad jis labai ryškiai išreikštai socialiai orientuotas. Arti 4 mlrd. eurų skiriama socialinėms reikmėms ir beveik 500 milijonų daugiau socialinei atskirčiai“, – per spaudos konferenciją Seime po susitikimo valdyboje sakė D.Grybauskaitė.

„Džiaugiuosi, kad šis biudžetas atspindi ir kitą mūsų didžiulį prioritetą – valstybės saugumą, ne tik socialinį, bet ir karinį. Tai istorinis biudžetas ta prasme, kad pirmą kartą 2018 metais Lietuva pasieks 2 proc. savo išlaidų gynybai, ir tai turbūt ne riba“, – kalbėjo šalies vadovė.

Ji pabrėžė, kad tokiu sprendimu „Lietuva sugeba suderinti interesus nesupriešinant socialinių išlaidų su karinėmis, ir šis biudžetas būtent tai ir atspindės“.

Prezidentė D.Grybauskaitė penktadienį parlamente su Seimo valdyba aptarė sekmadienį prasidedančios rudens sesijos darbus.

Šalies vadovė su Seimo vadovybe aptarti teikiamų teisės aktų projektų susitinka dukart per metus – prasidedant pavasario ir rudens sesijoms.

Svarbiausias rudens sesijos klausimas tradiciškai yra valstybės biudžeto tvirtinimas, Vyriausybė kartu su juo siūlo svarstyti skurdo ir socialinės atskirties mažinimo, kovos su korupcija griežtinimo, švietimos sistemos pertvarkos klausimus.

Įregistruotame sesijos darbų programos projekte įrašyti beveik 530 teisės aktų projektų be lydimųjų. Vyriausybė į sesijos darbų programą pasiūlė įrašyti per 150, prezidentė D.Grybauskaitė – 7, Seimo nariai (frakcijos) – beveik 250 įstatymų projektų.

„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite