REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2019 m. Gruodžio 12 d. 21:18

Prezidentas: klimato politikai reikalingas tvarus finansavimas

Vilnius

ELTA nuotr.

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


110307

Prieš prasidedant pirmajai Europos Vadovų Tarybos darbo sesijai, Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su Šiaurės ir Baltijos šalių vadovais. Susitikime daugiausia dėmesio skirta klimato kaitos politikai ir daugiametei finansinei programai, taip pat aptarti ES strateginės darbotvarkės, „Brexit“ įgyvendinimo klausimai.

Šalies vadovas, kaip teigiama Prezidentūros pranešime, akcentavo Lietuvos pasiryžimą pereiti prie klimatui neutralios politikos iki 2050 m., taip pat palaikyti inovatyvių bei gamtai draugiškų technologijų diegimą, siekiant šio tikslo įgyvendinimo. Prezidentas taip pat pabrėžė, kad šiems įsipareigojimams pasiekti reikalingas tvarus finansavimas naujojoje ES daugiametėje finansinėje perspektyvoje, tačiau tai neatsispindi naujajame biudžeto projekte, kurį pateikė ES Tarybai pirmininkaujanti Suomija.

Prezidentas pridūrė, kad Lietuva jau žengia klimatui neutralios politikos link ir skaičiuoja su tuo susijusias būsimas viešojo ir privataus sektorių išlaidas, kurios iki 2030 m. turėtų siekti 14 mlrd. eurų, o iki 2050 m. – net apie 41 mlrd. eurų. Šalies vadovas taip pat atkreipė dėmesį, kad efektyviai kovai su klimato kaita reikalingas ir trečiųjų šalių įsitraukimas bei pasiryžimas siekti žaliosios politikos tikslų, diegti žaliąsias inovacijas bei jomis paremti savo ekonomikos plėtrą.

Prezidentas G. Nausėda taip pat plačiau pakomentavo Lietuvos poziciją dėl ES daugiametės finansinės programos. „Biudžetas turėtų būti teisingas ir subalansuotas. Suomijos pasiūlytas finansavimo mažinimas sanglaudai ir žemės ūkiui yra drastiškas žingsnis, galintis turėti neigiamų pasekmių, įgyvendinant kovos su klimato kaita tikslus, strateginius energetikos ir transporto projektus, siekiant šalies konkurencingumo Europoje“, – pranešime cituojamas šalies vadovas.

Susitikime skirta laiko aptarti ir Europos ateities konferenciją. Išreikštas lūkestis sieti konferencijų turinį su konkrečiais rezultatais, priimtinais ES piliečiams, ES ir trečiųjų šalių santykių stiprinimu, inovacijų ir pagarbos žmogaus teisėms sklaida.

ELTA



REDAKCIJA REKOMENDUOJA