Angle down Atgal

Prezidentas išvyksta į Japonijos Imperatoriaus inauguracijos iškilmes

Prezidentas Gitanas Nausėda ir pirmoji ponia Diana Nausėdienė išvyksta į Japoniją. Lietuvos vadovas ir jo sutuoktinė Japonijoje viešės spalio 21-24 dienomis ir dalyvaus Imperatoriaus Naruhito žengimo į sostą ceremonijoje ir šventiniuose renginiuose.

Darbo vizito metu Tokijuje prezidentas daugiausia dėmesio skirs dvišalių politinių, ekonominių ir kultūrinių santykių su Japonija stiprinimui. Planuojami susitikimai su Japonijos ministru pirmininku Shinzo Abe, parlamento Atstovų rūmų pirmininku Tadamoriu Oshima, Japonijos ir Lietuvos draugystės parlamentinės grupės vadovu Hirofumiu Nakasone.

Susitikimuose su valstybės pareigūnais bus aptarti dvišaliai santykiai, bendri projektai ir jų finansavimo galimybės energetikos ir transporto infrastruktūros srityse. Lietuvos vadovas kalbėsis, kaip suaktyvinti šalių tarpusavio prekybos santykius, pritraukti Japonijos verslo investicijas, stiprinti mokslo ir aukštųjų technologijų įmonių ryšius.

Kaip praneša Prezidento komunikacijos grupė, vizito metu ypatingas dėmesys bus skirtas ekonominei diplomatijai. Tai - antrasis užsienio vizitas, kuriame šalies vadovas asmeniškai susitinka su verslo bendruomenės atstovais, svarstančiais apie plėtrą ir investicijas Lietuvoje.

Prezidentas susitiks su Japonijos verslo federacijos „Keidanren" atstovais, didžiųjų energetikos bendrovių lyderiais, matysis su elektroninės komercijos ir finansinių technologijų įmonės „Rakuten, Inc." vadovu Hiroshiu Mikitaniu, lankysis Lietuvos ir Japonijos verslo forume, kur skaitys atidarymo kalbą.

Vizito metu G. Nausėda sieks sutvirtinti Lietuvos ir Japonijos kultūrinius bei mokslo bendruomenių ryšius, dėmesio teiks Lietuvos žinomumo didinimui Tekančios saulės šalyje. Prezidentas apsilankys Čiunės Sugiharos memorialiniame muziejuje Jaocu mieste, padės gėlių prie šio Kaune dirbusio ir Antrojo pasaulio karo metais žmones gelbėjusio japonų diplomato paminklo. Prezidento apsilankymo proga Gifu mieste bus atidengta lenta vizitui atminti.

Gifu miesto, esančio pačiame Japonijos centre, universitete šalies vadovui bus suteiktas garbės daktaro laipsnis. Šia proga prezidentas skaitys paskaitą „Lietuva ir Japonija: kelias pirmyn" ir susitiks su universiteto vadovu Hisataka Moriwakiu bei Gifu prefektūros gubernatoriumi Hajime Furuta.

D. Nausėdienei numatyta atskira programa. Ji lankysis Tokijo mokykloje, puoselėjančioje santykius su Lietuva, bei Keio universitete, Retų ir nediagnozuotų ligų centre, ligoninėje, Medicininių tyrimų ir plėtros agentūroje.

Vizitas į Japoniją numatytas artėjant svarbių valstybių santykių jubiliejams: 2020-aisiais bus minimos Čiunės Sugiharos 120-osios gimimo metinės, šie metai taip pat paskelbti Č. Sugiharos metais Lietuvoje, o 2022 m. - diplomatinių santykių užmezgimo 100-metis.

Pastarąjį sykį Lietuvos vadovas su oficialiu vizitu Japonijoje lankėsi 2001 metais.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite