Angle down Atgal

Prezidentas ir Norvegijos premjerė: NATO privalo koncentruoti dėmesį į kolektyvinę gynybą

Prezidento Gitano Nausėdos susitikimas su darbo vizito į Lietuvą atvykusia Norvegijos Karalystės ministre pirmininke Erna Solberg buvo skirtas Lietuvos ir Norvegijos dvišaliam ir daugiašaliam bendradarbiavimui aptarti, Šiaurės ir Baltijos šalių darbotvarkei, sienų valdymo, regioninio saugumo ir transatlantinio bendradarbiavimo klausimams.

Lietuvos vadovas padėkojo Norvegijai už aktyvų Baltijos šalių saugumo palaikymą, dalyvaujant NATO priešakinėse pajėgose (eFP) bei Lietuvai vykdant karinių pajėgų modernizavimo projektus.

Šalių vadovai sutarė, kad Šiaurės Atlanto sutarties organizacija ir toliau turi išlaikyti ambicingą darbotvarkę ir koncentruoti dėmesį į esmines kolektyvinės gynybos užduotis.

Susitikime aptarti suskystintų gamtinių dujų (SGD) rinkos regione klausimai. Lietuva yra viena svarbiausių Norvegijos suskystintų gamtinių dujų pirkėjų pasaulyje, o per Klaipėdos SGD terminalą dujos tiekiamos ne tik Lietuvai, bet ir regiono valstybėms. Prezidentas ir Norvegijos premjerė sutarė stiprinti abipusiškai naudingą bendradarbiavimą SGD srityje, siekiant išlaikyti konkurencingą rinką regione.

Prezidentas pristatė viešniai Lietuvos poziciją dėl Baltarusijos ir tarptautinio tarpininkavimo iniciatyvą. Akcentuota, kad Lietuva nepripažįsta Baltarusijos prezidento rinkimų rezultatų ir ragina oficialųjį Minską deeskaluoti situaciją šalyje, siekiant taikaus ir demokratinėmis vertybėmis grįsto dialogo su protestuotojais.

G. Nausėda pabrėžė, kad Lietuva ragina Rusiją nesikišti į situaciją Baltarusijoje ir Baltarusijos valdžiai surengti naujus prezidento rinkimus, stebint ESBO ekspertams.

Šalių vadovai aptarė Šiaurės ir Baltijos šalių (NB8) darbotvarkę.

Prezidentas pažymėjo aktyvų ir reguliarų NB8 bendradarbiavimą ir jo svarbą, stiprinant regioninį saugumą, kovojant su hibridinėmis ir kibernetinėmis grėsmėmis, taip pat įtraukiant į bendras iniciatyvas JAV ir Jungtinę Karalystę.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite