Angle down Atgal

Prezidentas G. Nausėda vyksta į Varšuvą paminėti Antrojo pasaulinio karo pradžios metines

Prezidentas G. Nausėda vyksta į Varšuvą paminėti Antrojo pasaulinio karo pradžios metines.

Prezidentas Gitanas Nausėda sekmadienį Antrojo pasaulinio karo pradžios 80-ąsias metines paminės Lenkijos sostinėje Varšuvoje organizuojamuose iškilminguose renginiuose. Juose žada apsilankyti daugiau nei 20 pasaulio šalių vadovų, tarp kurių Vokietijos, Austrijos, Bulgarijos, Čekijos, Estijos, Slovakijos, Latvijos, Islandijos, Vengrijos, Ukrainos, Sakartvelo prezidentai.

Lietuvos vadovas dalyvaus minėjimo renginyje Varšuvos J. Pilsudskio aikštėje, kur vyks valstybių vadovų pasirašymo svečių knygoje, simbolinio skambinimo atminimo varpu karo aukoms atminti ir bendro vainiko padėjimo ceremonijos.

Kaip praneša Prezidento komunikacijos grupė, vizito metu G. Nausėda planuoja susitikti su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu ir Liuksemburgo ministru pirmininku Xavieru Bettelu.

Dvišaliame susitikime su Ukrainos vadovu žadama aptarti situaciją po rinkimų Ukrainoje ir Ukrainos europinės integracijos reformų darbotvarkę. Susitikime su Liuksemburgo premjeru G. Nausėda kalbėsis aktualiais ES darbotvarkės, ekonomikos ir energetinio saugumo klausimais, įskaitant bendradarbiavimą finansinių paslaugų ir atsinaujinančios energetikos srityse.

Atminimo renginių programoje numatyta oficiali vakarienė Lenkijos prezidento kvietimu Lenkijos Karaliaus rūmuose ir koncertas Antrojo pasaulinio karo pradžios 80-mečiui paminėti Varšuvos didžiajame teatre.

G. Nausėda Lenkijoje lankysis antrą kartą. Pirmasis jo susitikimas su Lenkijos prezidentu Andrzejumi Duda vyko liepos 16 dieną ir tai buvo pirmasis oficialus užsienio vizitas prasidėjus jo kadencijai.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite