Angle down Atgal

Prezidentas G. Nausėda kitą savaitę lankysis Japonijoje

Prezidentas Gitanas Nausėda ir pirmoji ponia Diana Nausėdienė kitą savaitę viešės Japonijoje. Pirmoji šalies pora yra pakviesti į imperatoriaus Naruhito žengimo į sostą ceremoniją ir šventinius renginius.

Spalio 21-24 dienomis vyksiančio darbo vizito metu, skelbia Prezidentūra, Japonijos sostinėje Tokijuje G. Nuasėda daugiausia dėmesio skirs dvišalių politinių, ekonominių ir kultūrinių santykių su Japonija stiprinimui. Planuojami susitikimai su Japonijos ministru pirmininku Shinzo Abe, parlamento Atstovų rūmų pirmininku Tadamoriu Oshima, Japonijos ir Lietuvos draugystės parlamentinės grupės vadovu Hirofumiu Nakasone.

Susitikimuose su valstybės pareigūnais bus aptarti dvišaliai santykiai, bendri projektai ir jų finansavimo galimybės energetikos ir transporto infrastruktūros srityse. Šalies vadovas kalbėsis, kaip suaktyvinti šalių tarpusavio prekybos santykius, pritraukti Japonijos verslo investicijas, stiprinti mokslo ir aukštųjų technologijų įmonių ryšius.

Vizito metu ypatingas dėmesys bus skirtas ekonominei diplomatijai. Tai – antrasis užsienio vizitas, kuriame šalies vadovas asmeniškai susitinka su verslo bendruomenės atstovais, svarstančiais apie plėtrą ir investicijas Lietuvoje.

Kaip ELTA jau skelbė, kartu su prezidentu Gitanu Nausėda į Japoniją vyks 26 Lietuvos įmonių delegacijos. „Verslo Lietuva“ teigimu, spalio 23 d. vyks verslo forumas ir B2B susitikimai, o spalio 24 d. – apsilankymai Japonijos įmonėse.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite