Angle down Atgal

Prezidentas G. Nausėda: „Gaisras Alytuje parodė, kad sistema neveikia..."

Prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su Alytaus miesto meru Nerijumi Cesiuliu, jo patarėja komunikacijai Agne Čeplinskiene, Alytaus rajono meru Algirdu Vrubliausku, taip pat su atsakingų institucijų vadovais ir aptarė gaisrą padangų perdirbimo gamykloje Alytaus Pramonės rajone.

„Gaisras Alytuje parodė, kad sistema neveikia taip, kaip turėtų. Sukviečiau atsakingų institucijų vadovus siekdamas, kad ateityje sistema suveiktų ir mums nereikėtų tiek daug remtis herojiškomis atskirų asmenų pastangomis“, – taikydamas į Dzūkijos sostinės mero gaisre atliktą svarbų vaidmenį sakė prezidentas.

Išryškėjusias ekstremaliųjų situacijų ir krizių valdymo spragas įvardijęs G. Nausėda kalbėjo, kad šiuo metu svarbiausia kuo skubiau pasirūpinti netoli gaisravietės gyvenančių žmonių sveikata, aplinka ir pačios gaisravietės sutvarkymu, o tam turi būti skirti ir savivaldybių, ir valstybės ištekliai.

Prezidento, gaisravietėje Alytuje apsilankiusio vakar, manymu, taip pat būtina imtis visų priemonių, kurios neleistų ateityje kartotis ekologinėms nelaimėms, todėl jis siūlo peržiūrėti esamą padėtį padangų perdirbimo įmonėse ir nustatyti privalomą civilinės atsakomybės draudimą ne tik pavojingas, bet ir kitas atliekas tvarkančioms įmonėms, o tais atvejais, kai nelaimių išvengti nepavyksta, ragina užtikrinti sklandų ir efektyvų atsakingų institucijų darbą, pakankamą gelbėtojų techninį aprūpinimą bei savalaikį gyventojų informavimą.

„Tik užtikrinę, kad bus išmoktos svarbiausios pamokos, galėsime atkurti susvyravusį piliečių pasitikėjimą ekstremaliųjų situacijų valdymo sistema“, – vizito į gaisravietę metu išsakytus žodžius merams ir ministrams, atsakingų institucijų vadovams prezidentūroje pakartojo G. Nausėda.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite