Angle down Atgal

Prestižinius Europos kino apdovanojimus vedė vilkaviškietė Aistė Diržiūtė

Vakar Aistės Diržiūtės šeima, draugai ir visa Lietuva galėjo didžiuotis. Europos kino apdovanojimus Berlyne vesti garbė atiteko būtent Aistei. Žaibišku greičiu populiarėjanti mergina ekranui tikrai tinka!

Šiemet šiuose Europos apdovanojimuose ypatingai pagerbta Lietuva. Ceremoniją pakviesta vesti aktorė Aistė Diržiūtė, išgarsėjusi Alantės Kavaitės vaidybiniu filmu „Sangailės vasara“. Nuo 2015-ųjų aktorė priklauso Europos kino akademijai. Į „Berliner Festspiele“ sceną A. Diržiūtė išėjo pasipuošusi dizainerio Juozo Statkevičiaus kurtu kostiumu, rašo Lrt.lt.

Aistė dažniausiai puošiasi Juozo Statkevičiaus kūriniais.
Aistė dažniausiai puošiasi Juozo Statkevičiaus kūriniais.

Nusifilmavo "Vyrai juodais drabužiais 4"

2015 metais nusifilmavusi lietuviškame vaidybiniame filme "Sangailės vasara", Aistė Diržiūtė Lietuvoje tapo itin populiaria aktore. Ji puošė žurnalų viršelius, atsakinėjo į interviu klausimus bei Kino pavasario festivalio metu buvo išrinkta geriausia aktore. Tačiau mergina nusprendė karjeros siekti užsienyje, kur viską turėjo pradėti nuo nulio. Ir nepastebėta ji neliko.

"Iškeliavau į Londoną vedina didelių svajonių. Žinodama, jog būsiu niekas ir niekam nerūpėsiu. Praėjo daugiau nei metai ėjimo iš atrankos į atranką ir tūkstančius NE, tuo metu išgyvenimui kepant popkornus, statant pripučiamas pilis, prižiūrint vaikus ir visą save padengiant cukrumi vyniojant rožinę cukraus vatą. Iki vieno skambučio: "Labas Aiste, tau skambina XXX iš "Vyrai Juodais Drabužiais 4". Aš išprotėjau, aš rėkiau, aš juokiausi, aš bėgau aplink namus. Tai nebuvo kažkas Didelio, bet man tai buvo įrodymas, kad nors ir kaip sunku bebūtų, mes visi privalome tikėti savo svajonėmis, nes jos visada išsipildo. Ačiū savo agentūrai ir agentams, visada manimi tikėjusiems ir tikintiems", - savo socialinio tinklo Facebook paskyroje rašė Aistė Diržiūtė.

Mergina rašė, kad filmą kino teatruose bus galima išvysti jau birželio mėnesį ir džiaugėsi unikalia galimybe vaidinti su geriausiais Pasaulio aktoriais.

"O kokia neapsakoma garbė buvo dirbti su Chris Hemsworth, Liam Neeson, F. Gary Gary ir kitais, bet apie tai jau kitose istorijose! O dabar žiūrėkit naujausią trailer'į ir ieškokit manęs. Iki pasimatymo kine birželį", - sako A. Diržiūtė.

Apie Aistę:

A. Diržiūtė gimė Vilkaviškyje, Rimanto ir Vaidutės Diržių šeimoje. Turi vyresnį brolį. Tėvas Rimantas yra Lietuvos ritinio sporto federacijos prezidentas, motina – mokytoja.

Nuo 1998 m. iki 2005 m. Diržiūtė mokėsi groti fortepijonu Vilkaviškio muzikos mokykloje. 2010 m. ji persikėlė į Vilnių, kur metus studijavo muziką, tada įstojo į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją. Studijų metu Aistė Diržiūtė pasirodė keliose reklamose ir gavo mažus vaidmenis televizijos serialuose.

2015 m. Diržiūtė debiutavo kine. Ji vaidino tikrais įvykiais paremtame Roberto Mulano filme "Mes dainuosim" ir atliko vieną iš pagrindinių vaidmenų Alantės Kavaitės filme "Sangailės vasara".

Kai "Sangailės vasara" pasirodė Tarptautiniame Berlyno filmų festivalyje, Diržiutę pastebėjo filmų kritikai, ji tapo pirmoji lietuvių aktore pavadinta viena iš Europos Kylančių žvaigždžių, kartu su tokiais aktoriais kaip Maisie Williams ir Moe Dunford. Dižiūtė laimėjo Geriausios lietuvių aktorės apdovadonojimą Kino pavasaryje ir buvo nominuota Sidabrinės gervės ir KINFO apdovanojimams.

2015 m. gegužę ji tapo Body Talk moterų drabužių kolekcijos veidu.

2016 m. Diržiūtė vaidino Igno Miškinio režisuotoje "Karalių pamainoje" ir Gabrielės Urbonaitės režisuotame trumpametražiame filme "Atgal". Abu filmai pasirodė "Kino pavasaryje".

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite