Angle down Atgal

Premjero patarėjas: Ž. Vaičiūnui nesuteikti įgaliojimai pavaduoti S. Skvernelį susitikime su Norvegijos premjere

Onkologine liga sergančio premjero Sauliaus Skvernelio patarėjo Skirmanto Malinausko teigimu, ministro pirmininko ir Norvegijos premjerės Ernos Solberg susitikimas, kuris buvo suplanuotas pirmadienį, buvo atšauktas S. Skverneliui netikėtai pasijutus blogai. Laikinai premjerą pavaduojantis Žygimantas Vaičiūnas nebuvo įgaliotas pavaduoti premjerą dvišaliame susitikime su Norvegijos premjere.

„Ministras pirmininkas turi galimybę pasinaudoti nedarbingumo dienomis, jeigu jam tuo metu yra taikoma procedūra, arba neplanuotai, jeigu jis pasijunta prasčiau. Mes žinome, kad jam taikoma chemoterapija ir imunoterapija“, – pirmadienį po Vyriausybėje vykusio neformalaus ministrų pasitarimo žurnalistams sakė S. Malinauskas.

Nuo to laiko, kai sužinojo, kad serga onkologine liga, pasak premjero patarėjo, S. Skvernelis pasinaudojo penkiomis nedarbingumo dienomis. Beveik visos nedarbingumo dienos buvo susijusios su taikytomis medicininėmis procedūromis, tvirtina S. Malinauskas.

„Šį kartą teko iš vakaro atšaukti suplanuotus renginius, nes ministras pirmininkas pasijuto prasčiau, tačiau tai yra visiškai suprantama, medicininės procedūros eina į pabaigą, liko vos keli (...) seansai. Mes tikimės, kad liga bus visiškai nugalėta“, – kalbėjo S. Malinauskas.

Kartu S. Skvernelio patarėjas paaiškino, kad dabar laikinai premjerą pavaduojantis energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas nebuvo įgaliotas pavaduoti premjerą S. Skverelio dvišaliame susitikime su Norvegijos premjere.

„Vienintelis susitikimas, kuriame ponas Vaičiūnas negali pavaduoti ministro pirmininko, yra dvišalis susitikimas Norvegijos premjerės ir Lietuvos premjero (...) Pagal protokolą dviejų šalių vieni iš vadovų susitinka dažniausiai asmeniškai ir čia pavadavimas yra jau sunkiai įmanomas“, – teigė S. Malinauskas. Jo teigimu, ministras pirmininkas šiuo metu yra namuose.

S. Skvernelio ir E. Solberg susitikime, kaip pranešė Vyriausybės spaudos tarnyba, buvo ketinama aptarti Norvegijos ir Lietuvos bendradarbiavimo raidą ekonomikos, regioninio saugumo ir gynybos, energetinio saugumo bei kitose srityse, apsikeisti nuomonėmis Europos ir tarptautinės darbotvarkės klausimais.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite