Angle down Atgal

Premjerė sureagavo į Prezidentūros kritiką: kiekviena gyvybė, išgelbėta įvedus galimybių pasą, yra labai svarbi

Premjerė Ingrida Šimonytė neslepia, kad jos nebestebina Prezidentūros išsakyta kritika dėl galimybių paso taikymo. Vis dėlto ministrė pirmininkė akcentuoja, kad kiekviena gyvybė, kuri buvo išgelbėta įvedus galimybių pasą, yra labai svarbi.

„Prezidentūra jau turbūt turi tokią labai gražią savybę kritikuoti viską, kiekvieną savaitę vis ką nors naujo. Kaip tik vakar buvo paskelbtas Briugelio instituto ir vieno ekonominių tyrimų centro, kuris įvertino tokio galimybių paso poveikį vakcinacijoje Prancūzijoje, Italijoje ir kai kuriose kitose šalyse. Tai tas poveikis tikrai buvo įvertintas kaip gana ženklus“, – žurnalistams Seime antradienį teigė I. Šimonytė.

„Ir, man atrodo, kad mes visą laiką turėtume nežiūrėti, ar didelis skaičius 6, ar mažas, net jeigu tai yra 6 proc. Jeigu mes tai transliuosime į užimtas ligoninių lovas ir prarastas gyvybes, tai, matyt, kiekviena gyvybė, kuri buvo išgelbėta galimybių paso pagalba, yra labai svarbi“, – pabrėžė Vyriausybės vadovė.

Tačiau I. Šimonytė atkreipė dėmesį, kad COVID-19 pandemijos valdymo priemonės, įskaitant galimybių pasą, nėra „iškaltos akmenyje“.

„Situaciją mes akylai stebime ir iš tikrųjų tos epidemiologinės priemonės nėra įkaltos akmenyje. Testavimas papildomas vaikų, kurių tėvai nusprendė neskiepyti dėl įvairių priežasčių, tiesiog mums sukuria krūvį, kurio mes dabar nenorėtume turėti, dėl to Vyriausybė dabar lanksčiai priėmė sprendimą tą reikalavimą atidėti. Tai lygiai taip pat stebėsime reikalavimą ir bendrąja prasme, ir kokie epidemiologiniai reikalavimai atrodys tinkamiausi, tokius ir siūlysime. Tai yra kintantis dalykas“, – pažymėjo ji.

Visgi ministrė pirmininkė kol kas nenori komentuoti galimų galimybių paso pokyčių.

„Geriausiai komentuoti pokyčius, kada dėl tų pokyčių yra sutarta ir jie yra paskelbti. Nes paskui bet kokios Vyriausybės diskusijos tampa antraštėmis ir paskui, kai Vyriausybė po diskusijos nusprendžia kažkokio sprendimo nesiūlyti, tada turime įvairias interpretacijas, kad kažkas kur nors atsitraukia, kad kažką kitaip padarė. Diskusija yra normalus dalykas“, – pabrėžė ji.

ELTA primena, kad vyriausioji prezidento patarėja ekonominės ir socialinės politikos klausimais Irena Segalovičienė „Žinių radijui“ antradienį teigė, kad galimybių pasas nebeatitinka omikrono atmainos sukurtų realijų, todėl privalo būti peržiūrėtas.

Anot I. Segalovičienės, galimybių pasas turėjo būti skirtas pandemijos valdymui, tačiau tapo politiniu spaudimu gyventojams vakcinuotis.

 

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite