Angle down Atgal

Premjerė ir Seimo pirmininkė pasveikino JAV Nepriklausomybės dienos proga

Premjerė Ingrida Šimonytė ir Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sekmadienį pasveikino Nepriklausomybės dieną švenčiančias Jungtinės Amerikos Valstijas.

Anot Ingridos Šimonytės, Lietuvą ir JAV sieja bendri asmens laisvės, žmogaus teisių, lygybės, teisinės valstybės ir taisyklėmis paremtos tarptautinės tvarkos idealai ir principai.

„Mūsų tautos jaučiasi stipriausiai, kai šios bendros vertybės užtikrinamos ne tik mūsų pačių, bet ir kaimyninėse šalyse bei visame pasaulyje“, – sveikinime sakė I. Šimonytė.

„Todėl Lietuva yra pasirengusi toliau bendradarbiauti su JAV siekiant didesnės laisvės ir demokratijos rytinės ES kaimynystės šalyse ir visame pasaulyje“, – pridūrė Vyriausybės vadovė.

Laiške, adresuotame JAV viceprezidentei Kamalai Harris (Kemalai Heris), I. Šimonytė taip pat išreiškė viltį dėl susitikimo, kuriame bus galima aptarti mūsų šalims svarbius klausimus.

Tuo metu V. Čmilytė-Nielsen sveikinime atkreipė dėmesį į visapusiškus Lietuvos ir JAV santykius, draugiškus ryšius kartu plėtojant verslo, švietimo, kultūros, mokslo, inovacijų iniciatyvas.

„Bendros demokratinės vertybės lemia, kad mūsų požiūris sprendžiant politinius, ekonominius, gynybos, energetikos, istorinės atminties ir daugelį kitų tarptautinės darbotvarkės klausimų sutampa“, – sveikinime sakė Seimo pirmininkė.

JAV sekmadienį mini 245-ąsias šalies Nepriklausomybės dienos metines.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite