"> "> "> ">
REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Birželio 23 d. 08:15

Premjerė Gargžduose dalyvaus Holokausto Lietuvoje pradžios 80-ųjų metinių minėjime

Klaipėda

Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Reporteris IngaŠaltinis: Etaplius.lt


179479

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė trečiadienį vyksta į Gargždus, kur dalyvaus Holokausto minėjimo renginiuose: vidurdienį - pirmojoje „Atminties kelio 1941-2021" eisenoje, vėliau - Holokausto Lietuvoje pradžios 80-ųjų metinių minėjime.

„Prieš 80 metų prasidėjusi tragedija nėra tik žydų tautos - ji palietė ir nuskurdino visą žmoniją. Todėl mes tai prisimename, todėl, kad nuo mūsų visų priklauso, jog tai daugiau niekada nepasikartotų. Kviečiu kartu eiti „Atminties keliu" savo miesteliuose ir miestuose bei prisiminti Lietuvą kūrusius bendrapiliečius", - sako premjerė.

Šiais renginiais Gargžduose trečiadienį šalyje prasidės nacionalinio projekto „Atminties kelias 1941-2021" renginiai.

Šiais metais minime Holokausto pradžios Lietuvoje 80-ąsias metines. Skirtingai nuo didžiosios Europos dalies, Lietuvoje Holokausto aukos buvo nužudytos netoli jų gyvenamosios vietos. Praktiškai per kelis 1941 m. vasaros ir rudens mėnesius buvo visiškai sunaikintos Lietuvos žydų bendruomenės.

Šiems skaudiems istoriniams įvykiams atminti Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti kartu su jos iniciatyva įsteigtais Tolerancijos ugdymo centrais bei kitais partneriais inicijuoja nacionalinį projektą „Atminties kelias 1941-2021". Renginiai vyks nuo birželio iki gruodžio mėnesio.

„Atminties kelio 1941-2021" minėjimai - tai atminimo eisenos, kurios prasideda miestų centrinėse dalyse, kur anksčiau gyveno žydai, ir baigiasi Holokausto aukų masinių žudynių vietose. Eisenų dalyviai nešasi akmenėlius su užrašytais ant jų čia gyvenusių žydų vardais - tai ir pagarba istoriškai susiklosčiusiai žydų tradicijai į kapines nešti akmenėlius, ir Holokausto aukų įasmeninimas. Žudynių vietose vykstančiuose minėjimuose bus ištarti šie vardai ir iš nebūties prikeltos atskirų šeimų ir iškiliausių to krašto asmenybių istorijos. Panašūs renginiai Tarptautinės komisijos iniciatyva vyksta daugiau nei dešimtmetį minint Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dieną - rugsėjo 23-iąją, į juos kasmet susirenka 150-200 mokyklų ir daugiau nei 10 000 dalyvių.

Šiemet „Atminties kelio 1941-2021" minėjimo renginiai organizuojami nuosekliai sekant skaudžių istorinių įvykių kalendorių. Jau numatyta surengti kelias dešimtis minėjimo renginių, skirtų atskirų miestų ir miestelių žydų bendruomenėms atminti.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA