Angle down Atgal

Premjeras abejoja siūlomu draudimu rūkyti daugiabučių balkonuose

Premjeras Saulius Skvernelis skeptiškai vertina galimybę drausti rūkyti daugiabučių namų balkonuose, Seime vėl atsiradus tokiai iniciatyvai.

Vyriausybės vadovas pripažino, kad problema egzistuoja, bet suabejojo, kiek efektyvus būtų naujas draudimas.

„Jeigu toks draudimas būtų padarytas, būtų pakankamai sudėtingai ir kontroliuojamas, ir įrodinėjamas. Policijos pajėgos, kurios turi didžiulius iššūkius šiandien, dar turėtų reaguoti į iš esmės tam tikrus kultūrinius pažeidimus. Nesutikčiau, kad policijai reiktų dar užkrauti vieną iš funkcijų, kuri tikrai keltų tam tikrą įtampą tarp policijos ir visuomenės“, - ketvirtadienį „Žinių radijui“ kalbėjo S. Skvernelis.

Pasak Premjero, sprendžiant panašaus pobūdžio klausimus reikia daugiau iniciatyvos palikti gyventojams.

„Jeigu viešuosiuose pastatuose tai išspręsta, tai tą galėtų susitvarkyti pati bendruomenė, ir tikrai nemanau, kad čia reikėtų valstybės įsikišimo. Turime daug tarpusavio santykiuose problemų, ir visur bandant pajungti valstybės aparatą, represinį aparatą santykiams sureguliuoti, - mano asmenine nuomone, nemanyčiau, kad šita norma būtų veikianti“, - kalbėjo S. Skvernelis.

Kaip skelbta, dalis parlamentarų antradienį Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo parlamentaro konservatoriaus Antano Matulo parengtas Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pataisas, kurias priėmus būtų uždrausta rūkyti daugiabučių namų balkonuose. Iniciatyvos šįkart ėmėsi Seimo narys socialdemokratas Antanas Vinkus, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijai atstovaujanti Seimo Pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė ir tai pačiai frakcijai priklausanti Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė.

Pernai rugsėjo 20 d. praėjusios kadencijos Seimas atmetė konservatoriaus Antano Matulo siūlymą uždrausti rūkyti daugiabučių namų balkonuose.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite