Gedimino Bartuškos (ELTA) nuotr.
Angle down Atgal

Premjeras: 2018-ieji yra svarbūs ir simboliški mūsų valstybėms

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis susitiko su darbo vizitu Lietuvoje viešinčia Rumunijos Vyriausybės vadove Viorica Dancila. Susitikimo metu aptartas dvišalis bendradarbiavimas ekonomikos, saugumo ir kitose srityse.

„Lietuva ir Rumunija - artimos sąjungininkės užtikrinant Europos saugumą, mes remiame aktyvią ir rezultatyvią Rytų partnerystės, tarptautinės teisės principais grindžiamą užsienio politiką. Vyriausybė ir toliau skatins dvišalį bendradarbiavimą visose srityse, ypatingą dėmesį skirs ekonominių santykių plėtrai“,- sakė premjeras.
Pažymėta, kad 2018 - ieji metai yra svarbūs ir simboliniai abiem valstybėms, Lietuva mini valstybės atkūrimo šimtmetį, o Rumunija – Didžiojo Rumunijos susivienijimo šimtąsias metines. Šalių draugystę simboliškai pažymi Bukarešte Jaunimo parke pasodinti šimtas ąžuoliukų. Įrengta Vyčio kryžiaus formos aikštė taps vaikų žaidimų ir sporto aikšte.

Lietuva remia Rumunijos pastangas stiprinti bendradarbiavimą su EBPO ir yra pasiruošusi pasidalinti stojimo į šią organizaciją patirtimi.

Vyriausybės vadovas akcentavo, kad Lietuvos ekonomika sparčiai auga – 2017 m. BVP augo 3,9 proc. - tai vienas sparčiausių rodiklių ES. Siekdama tolesnių tvarios ekonomikos tikslų, Vyriausybė pasiryžusi vykdyti struktūrines reformas pensijų, mokesčių, sveikatos, švietimo, inovacijų, kovos su šešėliu srityse.

Susitikimo metu pabrėžta bendradarbiavimo saugumo srityje svarba. S.Skvernelis padėkojo Rumunijai, kad ji prisijungė prie Lietuvos vadovaujamo PESCO projekto kuriant greitojo kibernetinio reagavimo komandas.

Siekiant plėtoti turizmą, tolesnį dvišalį bendradarbiavimą, sutarta bendrai ieškoti galimybių Vilnių ir Bukareštą sujungti tiesioginiais skrydžiais.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite