Angle down Atgal

Prefektūros bokštą pakišo po tinklu

Žali, balti ir spalvoti, apdriskę ir nauji tinklai dekoruoja vis daugiau griūvančio Klaipėdos senamiesčio pastatų. Ką tik tinklu „pasipuošė“ ir buvęs prancūzų prefektūros pastatas, esantis Sukilėlių g. 12.

„Vakarų eksprese“ jau buvo atkreiptas dėmesys į tai, kad Klaipėdos senamiestyje, Sukilėlių g. 12, Kultūros paveldo departamento Klaipėdos skyriaus pašonėje, nyksta vienas svarbiausių pasatų Klaipėdos senamiestyje, primenantis, kad lietuviai 1923-ųjų sausio 15 d. atsiėmė Klaipėdos kraštą iš prancūzų.

XIX a. viduryje statytas pastatas, 1993 metais įtrauktas į Kultūros vertybių registrą. Vertybės statusas, deja, nėra klestėjimo garantas, greičiau jau kliūtis pastatą renovuoti.

„Pastato rekonstrukcijos projektas su tikslu įrengti jame viešbutį buvo parengtas daugiau kap prieš dešimtmetį. Mes labai norėtume šį projektą įgyvendinti kuo greičiau, tačiau dėl biurokratinių stabdžių, susijusių su tuo, kad šis pastatas yra paveldosaugos objektas, besikeičiančių įstatymų, niekaip negalime pajudėti iš projektavimo stadijos“, - sakė pastato savininkės UAB „Antante“ direktorė Vida Elenskienė.

Ilgą laiką nenaudojamo pasato būklė kasmet blogėja. Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus Statinių priežiūros poskyrio specialistai pavasarį atliko bent keletą patikrinimų.

„Avarinę būklę nustatyti galėtų tik ekspertai. Pastato savininkams buvo nurodyta sutvarkyti byrantį fasado tinką ir kitomis priemonėmis užtikrinti žmonių saugumą, pašalinti atliekas, susikaupusias aplink statinį dėl jo nusidėvėjimo, sutvarkyti nepritvirtintas stogo čerpes“, - sakė Savivaldybės Statinių priežiūros poskyrio vyriausioji specialistė Loreta Granovienė.

V. Elenskienė patikino, kad minėti nurodymai buvo įgyvendinti. „Iš naujo uždengėme stogą, naujai ištinkavome, uždengėme tinklu pavojų keliančias pastato vietas. Vis dėlto tai tik minimaliomis priemonės. Nematome prasmės investuoti lėšų į pastato remontą, nes norime jį rekonstruoti“, - pažymėjo UAB „Antante“ vadovė.

Griežtai draudžiama „Vakarų eksprese“ paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite