Angle down Atgal

Pražysta miestas vėliavų spalvom

Valstybės švenčių dienomis Utenos gatvėmis žygiuojant plk. Pr. Saladžiaus vardo devintosios rinktinės šauliams miestas pražysta vėliavų gausa. Darniai žygiuojančios rikiuotės nešamas vėliavų miškas sudaro puikų estetinį vaizdą ir labai stiprų šventinį įspūdį miesto bendruomenei.

Pirmosios vėliavos šaulių rankose suplevėsavo, kai rinktinės vadė Asta Tidikienė seniau nei prieš dešimtmetį kreipėsi į Utenos rajono gyventojų išrinktą atstovą LR Seime Edmundą Pupinį – gal galėtų padovanoti rinktinei Lietuvišką trispalvę?

Edmundas nedelsdamas atsiliepė į prašymą ir artimiausią vasario šešioliktąją šauliams padovanojo iš karto dešimt vėliavų. Po metų dar dešimt, o vėliau, kai Nepriklausomybės atkurimo metų ir vėliavų skaičius susilygino, įteikimo ceremonija tapo tradicija.

Idėja, kilusi bendraujant su rinktinės vade Asta Tidikiene, su metais kito įgaudama naujas išraiškos formas – pirmosios vėliavos buvo įteiktos Utenio aikštėje prie skulptorius Vidmanto Gylikio ir architekto Mariaus Morkūno paminklo trijų Vytauto apygardos rinktinių kovotojams partizanams atminti, tačiau kitąmet ceremonija persikėlė Kristaus Žengimo į Dangų parapijos bažnyčion. Pašventintos vėliavos buvo įteikiamos mišių metu ir tik šiais metais, veikiant vyriausybės įvestiems pandeminiams ribojimams, trisdešimtoji vėliava įteikta prie Nepriklausomybės Akto signataro, pirmininkavusio Lietuvos Tarybos posėdžiui, kurio metu ir buvo pasirašytas Nepriklausomybės Aktas, dr. Jono Basanavičiaus paminklo..

Šaulių rinktinė, ginkluota vėliavomis, dalyvauja įvairiuose mieste ir rajone vykstančiuose renginiuose, atskiromis progomis kaimyninių miestų šventėse.

Šaulių rinktinės vadė Asta Tidikienė su pasididžiavimu kalbėjo, kad jai asmeniškai vasario šešioliktoji yra dviguba šventė, minima pirmiausia su visa Lietuva ir plk. Pr. Saladžiaus šaulių rinktine, o namuose sveikinant tokią įsimintiną dieną gimusį trisdešimtmetį sūnų.

Edmundas Pupinis yra kitos tęstinės, su vasario šešioliktąja susijusios tradicijos – rajoninio pilietinių eilių ir dainos konkurso – festivalio „Volunge, šauk ąžuole“ iniciatorius ir globėjas. Šiemet penkioliktą kartą Utenos meno mokykloje vykęs renginys dėl visiems suprantamų priežasčių apsiribojo virtualiąja erdve: vaikai virtualioje erdvėje rašė eilėraščius ir kūrė dainas, virtualioje erdvėje buvo vertinami.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite