Angle down Atgal

Prastėjant COVID-19 situacijai, Lazdijų rajono gyventojai kviečiami saugoti save ir artimuosius

Šalyje fiksuojant susirgimų COVID-19 rekordus, Lazdijai didina profilaktinių tyrimų kiekius ir primena gyventojams rekomendacijas. Siekiant efektyviai kontroliuoti ir suvaldyti pandemijos grėsmes, lazdijiečiai kviečiami vakcinuotis, o jau pasiskiepiją – nepamiršti trečiosios, sustiprinančios vakcinos. Pajutus koronavirusui būdingus simptomus gyventojai raginami nedelsiant registruotis COVID-19 tyrimui bei nepamiršti laikytis visų numatytų apribojimų ir reikalavimų.

Įspėja susitelkti  ir saugotis

„Fiksuojant ligos atvejų didėjimą tiek šalyje, tiek rajone, operatyviai reaguojama ir susirgimai neišsiplečia į didesnius židinius, tačiau imtis priemonių – būtina. Visų pirma būtina ir vėl susitelkti ir pasaugoti save, savo artimuosius ir aplinkinius. Dabar tikrai ne laikas juokauti. Lazdijų Karščiavimo klinika intensyviai dirba pildydama laikus pagal norinčiųjų atlikti profilaktinius COVID-19 tyrimus poreikį. Stengiamasi sudaryti palankias sąlygas visiems, norintiems atlikti testus. Ypač tiems, kurių artimoje aplinkoje nustatyti ligos atvejai“, – kalbėjo savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Saulius Petrauskas.

Gyventojų prašoma dėvėti kaukes arba respiratorius, dažnai plauti ir dezinfekuoti rankas ir paviršius, laikytis saugaus atstumo tarp žmonių ir nesibūriuoti.

Naujausiais duomenimis Lazdijų rajone koronavirusine infekcija serga 135 gyventojų,  per pastarąją parą nustatyta 32 teigiami. Nuo pirmadienio naujų susirgimų rajone kasdien daugėjo: pirmadienį COVID-19 patvirtintas 16 asmenų, antradienį – 17 asmenų, 18 trečiadienį – 32. Šią savaitę pastebima ligos plitimo šeimose, turinčiose mokyklinio amžiaus vaikų, tendencija.

Tyrimai vyksta visu pajėgumu

Registracija tyrimui dėl COVID-19, kaip ir anksčiau, vyksta paskambinus į Koronos karštąją liniją trumpuoju telefono numeriu 1808. Nepavykus užsiregistruoti minėtu kontaktiniu telefonu, galima  kreiptis tiesiogiai į karščiavimo klinikos koordinatorę Aušrą Dainauskienę tel. Nr. 8 616 74803. Tokia tvarka galioja žmonėms, kurie turėjo artimą kontaktą su sergančiuoju koronavirusine infekcija ar yra pajutę peršalimo simptomus – karščiavimą, kosulį ir pan.

Primename, kad Karščiavimo klinika įsikūrusi VšĮ „Lazdijų savivaldybės pirminės sveikatos priežiūros centras“ patalpose, kurių adresas Kauno g. 8, Lazdijai. Šiuo metu klinika dirba pilnu pajėgumu. 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite