Angle down Atgal

Prašoma pradėti tyrimą dėl galimo mobingo Aplinkos apsaugos departamente

Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos Seime narys Linas Jonauskas kreipėsi į Aplinkos ministeriją, kad ši inicijuotų tyrimą dėl galimo mobingo Aplinkos apsaugos departamente.

Apie galimą mobingą Aplinkos apsaugos departamente laiške L. Jonauską informavo Aplinkos apsaugos departamento Vilniaus valdybos pareigūnai.

Seimo narys L. Jonauskas mano, kad turėtų ne tik būti pradėtas tyrimas situacijai įvertinti, bet ir nuo pareigų nušalintas kreipimesi minimas asmuo.

„Tai, ką pareigūnai išdėstė laiške, tikrai kelia susirūpinimą. Ir taip aplinkos apsaugos valstybinėje kontrolėje jaučiamas pareigūnų trūkumas. Jei pareigūnai dėl vieno asmens nuolat jaučia psichologinį spaudimą, praranda motyvaciją dirbti ir svarsto apie išėjimą ne tik iš darbo, bet ir iš visos aplinkosaugos sistemos, turime labai rimtą signalą, į kurį reikia reaguoti nedelsiant. Tikiuosi, kad aplinkos ministras kuo greičiau inicijuos nešališką tyrimą. Kol vyks tyrimas, asmuo, kurį pareigūnai kaltina mobingu, turėtų būti laikinai nušalintas nuo pareigų. Jei darbuotojų teiginiai po tyrimo pasitvirtintų, darbuotojų mobingu užsiimančio žmogaus aplinkosaugos sistemoje neturėtų likti“, – sakė L. Jonauskas.

Anot L. Jonausko, jam adresuotame laiške Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Vilniaus valdybos pareigūnai teigia, kad galimas mobingas Aplinkos apsaugos departamente prasidėjo tada, kai Vilniaus valdybai pradėjo vadovauti Sergejus Tretjakovas. Jie nurodo, kad darbo klimatas tapo nepakenčiamas, patiriamas psichologinis spaudimas.

Pasak L. Jonausko, pareigūnai nurodo, kad, jei situacija nesikeis ir Aplinkos apsaugos departamento direktorius nesiims jokių veiksmų Sergejaus Tretjakovo atžvilgiu ir jis toliau eis savo pareigas, dauguma pareigūnų nebenorės dirbti tokioje sistemoje, kurioje yra „visiškai nekreipiamas dėmesys į vadovų nekompetenciją ir pareigūnų skundus bei patiriamą mobingą“.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite