Angle down Atgal

Įsibėgėja Šiaulių miesto gimtadienis: inauguruotas 43-asis garbės pilietis

Šiaulių gimtadienis, šiemet skambantis šūkiu „Šiauliai šviečia!“, įsibėgėja. Rugsėjo 11-ąją inauguruotas 43-asis miesto garbės pilietis Algirdas Butkus.

Penktadienio popietę Šv. Apaštalų Petro ir Pauliaus katedroje iškilmingos inauguracijos metu garbės piliečio regalijos įteiktos vienam iš AB Šiaulių banko steigėjų, visuomenininkui, mecenatui Algirdui Butkui. Jo kandidatūrai pritarė beveik visi Šiaulių miesto tarybos posėdyje dalyvavę politikai.

Vieno iš AB Šiaulių banko steigėjų kandidatūrą pasiūlė miesto verslą vienijanti Šiaulių pramonininkų asociacija, dėl A. Butkaus rekomendacijas pateikė Lietuvos darbdavių konfederacija ir Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai.

Inauguruotas Šiaulių miesto garbės pilietis yra gimęs Joniškyje, bet tik baigęs inžinieriaus-ekonomisto studijas, pradėjo karjerą Šiauliuose. Dirbo Šiaulių televizorių gamykloje, vėliau – eksperimentinėje įrengimų gamykloje. Po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo, buvo vienas iš Šiaulių banko steigėjų, aktyviai dalyvavo auginant šį banką iki nacionalinės svarbos finansų institucijos. A. Butkaus nuopelnas, kad Šiaulių banko pavadinimas tapo tarsi miesto vizitine kortele finansų pasaulyje.

A. Butkaus dėka Šiaulių bankas remia jaunuosius kūrėjus, finansinė parama ir paskatinimas ne karta skirtas Šiaulių vaikų muzikos mokyklų jauniesiems talentams. Nuolat finansuojami įvairiausi miesto renginiai: miesto gimtadienio šventės „Šiaulių dienos“, Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalis, „Šiaulių naktys“ ir kt. A. Butkaus iniciatyva remiamas ir sportas, Šiaulių bankas yra ilgametis Šiaulių krepšinio komandos rėmėjas.

Šiaulių banko dėmesio yra sulaukę ir Šiaulių aukštosios mokyklos, A. Butkaus iniciatyva finansuotas pasaulyje žinomo litvako, iš Šiaulių kilusio skulptoriaus Viktoro Deivido Brenerio atminimo įprasminimas.

A. Butkaus nuopelnai verslo pasaulyje taip pat įvertinti apdovanojimais:

2014 m. jam įteiktas Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų garbės ženklas sidabrinė „Darbo žvaigždė“; 

2015 m. A. Butkus įvertintas Šiaulių pramonininkų asociacijos apdovanojimu – Chaimo Frenkelio nominacijos statulėle;

2017 m. Lietuvos pramonininkų konfederacija jam skyrė „Garbės aukso ženklą“.

comment Skaitytojų komentarai (4)

Taip pat skaitykite