Angle down Atgal

Prasidėjo brandos egzaminų sesija: Panevėžio abiturientai laiko lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą

Lietuvoje šiandien prasidėjo brandos egzaminų sesija. Ji prasidėjo vieninteliu privalomu norint gauti brandos atestatą lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminu.

Nacionalinės švietimo agentūros duomenimis, valstybinį egzaminą laikyti pasirinko 17,2 tūkst., mokyklinį – per 9,3 tūkst. kandidatų.

Šiais metais Panevėžyje brandos egzaminus ketina laikyti 1056 abiturientai. Populiariausi išliko užsienio kalbos (anglų) ir matematikos egzaminai. Anglų kalbos egzaminą laikys daugiau nei 800 miesto abiturientų (74 proc.) septyniose gimnazijose įsteigtuose egzamino centruose, o matematikos egzaminą – virš 700 abiturientų (63 proc.) devyniuose egzamino centruose.

„Šalyje galiojant karantino režimui egzaminai laikomi atsižvelgiant į sveikatos apsaugos ministro- valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimus, apibrėžiančius konkrečias karantino prevencijos priemones“, – sako Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Kazimieras Armonavičius.

Šiandien pirmasis brandos egzaminas vyksta 15 Panevėžio miesto mokyklų, kuriose yra įsteigti lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzamino centrai.

Tai vienintelis privalomas brandos egzaminas, kurį laiko visi abiturientai. Laikydami lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą abiturientai, kaip ir praėjusiais metais, autorius rašiniui galės pasirinkti iš visų šio dalyko programoje privalomų autorių.

Mokiniai per egzaminą gali naudotis privalomų programinių autorių kūriniais, pateiktais elektroniniu formatu. Kiekvienai 9 mokinių grupei skiriama ne mažiau kaip du kompiuteriai. Kompiuteryje galima rasti autorių kūrinius ir tai, kas svarbu, pasižymėti užduoties sąsiuvinyje. Kaip ir anksčiau per egzaminą galima naudotis Dabartinės lietuvių kalbos žodynu ir dvikalbiais žodynais.

Šiais metais bus sudaryta galimybė naudotis ir elektronine žodyno versija, kuri bus įdiegta kompiuteriuose.

Pagrindinė egzaminų sesija finišuos liepos 2-ąją, kai bus laikomas fizikos valstybinis brandos egzaminas.

Rezultatai bus paskelbti vėliausiai iki liepos 23 dienos, o liepos 5-20 dienomis laukia pakartotinė sesija.

Iš viso šiemet laikyti egzaminus užsiregistravo 27,7 tūkst. bendrojo ugdymo ir profesinių mokyklų baigiamosios klasės mokinių – maždaug 500 mažiau, nei praėjusiais metais.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite