Angle down Atgal

Prasideda vienintelis Vilniaus miesto vardo tarptautinis jaunimo muzikos konkursas „Premio Scarlatti"

Spalio 23-26 dienomis Vilniuje, Tallat-Kelpšos konservatorijos didžiojoje salėje vyks penktasis Vilniaus Tarptautinis jaunimo muzikos konkursas „Premio Scarlatti" (buvęs „Su muzika per Europą"). Nuo 2011 m. rengiamas konkursas šiemet pirmą kartą vyks nuotoliniu būdu. Skirtingose amžiaus kategorijose nuo šešerių iki 28 metų varžysis 87 dalyviai iš Lietuvos, Lenkijos, Kinijos, Suomijos, Italijos, Albanijos, Mongolijos, Indonezijos, Šveicarijos, Vokietijos, Serbijos, JAV ir Azerbaidžano. Dalyviai varžysis keturiose atlikėjų kategorijose: fortepijono, solinio dainavimo, klasikinės gitaros, fortepijoninių ir kamerinių ansamblių.

Nuo 2018 m. konkursui yra suteiktas Vilniaus miesto savivaldybės Globojamo renginio statusas ir tai yra vienintelis Vilniaus miesto vardo tarptautinis muzikos konkursas. Renginys yra globojamas Lietuvos Respublikos ambasados Italijoje ir Italijos Respublikos ambasados Lietuvoje. Konkurso tikslas yra tarptautinėje erdvėje garsinti Vilniaus miesto vardą, kaip klasikinės muzikos Europos centrą, sudaryti galimybes muzikai gabiems ir talentingiems moksleiviams bei studentams atsiskleisti tarptautinėje erdvėje. Taip pat išlaikyti, suaktyvinti ir tęsti kultūrinį švietėjišką tiltą tarp Lietuvos ir gilias istorines muzikines tradicijas turinčios Italijos, vystyti tarptautinį kultūrinį bendradarbiavimą su užsienio šalių organizacijomis ir muzikos konkursais bei supažindinti su Lietuvos muzikinėmis tradicijomis.

Spalio 22 d., 18 val. Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje Vilniuje konkursą atidarys „gitaros angelu" vadinamo Ivan Petricevic ir nauja Lietuvos viltimi klasikinės muzikos atlikėjų plejadoje vadinamos Vilijos Kuprevičienės (sopranas) koncertas.

Apie daugiau nei 30-ies tarptautinių gitaros konkursų prizininką I. Petricevic „Wiesbaden News" rašo, kad jis „ne groja gitara, o tiesiog gyvena ja. Kūrinys po kūrinio ir jis užburia publiką savo subtilumu, jautrumu, garso spalvų tonais ir filigranišku trapumu". Tuo tarpu sparčiai populiarėjanti Nacionalinio operos ir baleto teatro solistė V. Kuprevičienė balso grožiu, profesionalumu ir nuoširdumu sužavėjo klausytojus ne tik Lietuvoje, bet ir Izraelyje, Lenkijoje, Makao, Kinijoje, Vokietijoje, Estijoje, Latvijoje, Kazachstane.

Konkurso atidarymo koncerte intymus I. Petricevic gitaros ir V. Kuprevičienės soprano duetas susilies į aistringą ispaniškų melodijų ir egzotiškais atspalviais persunktą muzikinį audinį.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite