Angle down Atgal

Prasideda vidaus laivybos sezonas: Kaune atidaryta pirmoji mobili degalų stotelė

Atnaujintame Kauno žiemos uoste penktadienį atidaryta pirmoji mobili degalų stotelė „ant vandens“, taip pat čia pirmą kartą sukurtos vietos ir privatiems pramoginiams laivams, įrengtos pontoninės prieplaukos, pranešė Vidaus vandens kelių direkcija.

Iš viso Lietuvos vandens keliuose veiks keturios mobilios degalų stotelės prie uostų ir prieplaukų. Pranešama, kad kuro laikymo talpyklos įrengtos populiariose laivybai vietose: Kaune žiemos uoste, Uostadvaryje, Nidoje ir Svencelėje. Papildomai bus įrengiamos dar dvi tokio pat tipo kuro talpyklos Jurbarke bei Kauno mariose.

Direkcija pranešė, kad laivybos sezono pradžiai jau paruošta Nemuno upė nuo Kauno iki Atmatos žiočių bei Kuršių marios. Juose paženklintas laivakelis, nuolatos tikrinami gyliai, vykdomi valymo darbai.

„Atveriame naujus kelius ir galimybes, kad vandens transportą naudotų ne tik patyrę laivybos entuziastai, bet visi besidominantys, norintys išbandyti, norintys atrasti kitus kelius, o kartu ir gamtą, upių grožį. Pirmą kartą kiekvienas galės naviguoti jau ir Nemune“, – pranešime cituojamas Vidaus vandens kelių direkcijos generalinis direktorius Vladimiras Vinokurovas.

Šiemet laivybos sezoną prasideda su pirmuoju Lietuvoje vidaus vandenų kelių interaktyviu navigacijos e-žemėlapį, kuriame laivybos dalyviai ras pažymėtus laivakelius ir jų vidurio liniją, laivakelį formuojančių bunų vietas ir kelių gylius, uostų, prieplaukų ir kuro pasipildymo vietas, tiltus.

Judant žemėlapis pasislenka pagal naudotojo buvimo vietą.  

„Džiaugiamės, kad Vidaus vandens kelių direkcija naują sezoną pradeda inovatyviais sprendimais, kurių ilgai laukė laivybos entuziastai – įrengiant pirmąją Lietuvoje mobilią degalų stotelę ant vandens. Taip pat plečiamos vietos pramoginiams laivams uostuose. Tikimės, kad tai bus dar viena paskata plėtoti pramoginę laivybą šalyje“, – sakė susisiekimo ministras Marius Skuodis.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite