Angle down Atgal

Prasideda Urbo kalno tvarkymo darbai

Šią savaitę prasidėjo Urbo kalno kraštovaizdžio formavimo darbai, dar labiau atskleisiantys šio istorijos ir gamtos paminklo miško grožį.

Šie darbai vykdomi pagal patvirtintą vidinės miškotvarkos projektą, kuris buvo suderintas su atsakingomis institucijomis.

Kraštovaizdžio formavimo kirtimų tikslas - vizualiai išryškinti estetiniu, gamtiniu ar kultūriniu požiūriu vertingą kraštovaizdį ir jo elementus. Šiuo metu vykstančių darbų metu šalinami menkaverčiai krūmynai ir kiti medynai, sudarant kuo palankesnes sąlygas augti perspektyviems medžiams. Darbai bus vykdomi keliais etapais.

Artėjančią savaitę taip pat prasidės ir Urbo kalno infrastruktūros tvarkymo darbai, tęsiant ES ir Neringos savivaldybės biudžeto lėšomis įgyvendinamą projektą „Neringos savivaldybės teritorijos kraštovaizdžio gerinimas“. Planuojami infrastruktūros darbai bus įgyvendinami pagal projekto metu parengtą techninį projektą, numatantį Urbo kalno ir gretimos aplinkos sutvarkymą. Rengiant šį projektą aktyviai dalyvavo ir visuomenė.

Numatomų rangos darbų metu bus atnaujinama ir vystoma takų infrastruktūra, tvarkomi laiptai, apšvietimas.

Kraštovaizdžio - Urbo kalno tvarkymo pirmojo etapo darbų atlikimo sutartis, atsižvelgiant į viešojo pirkimo konkurso rezultatus, sudaryta su UAB „Madaris“. Sutarties vertė - 711 499,02 euro (su PVM). Darbai turės būti atlikti per aštuonis mėnesius.

Urbo kalnas yra viena iš pirmųjų vietinių gyventojų apželdintų kopų Kuršių nerijoje. Bene ryškiausias šio gamtos paminklo simbolis - Nidos švyturys.

Urbo kalnas pasižymi savo išskirtiniu reljefu, čia yra daug žmonių pramintų miško takelių, o pakloti kietos dangos takai jungia Nidos gyvenvietę su regioniniu keliu ir veda į Nidos paplūdimius.

Atlikus tvarkymo darbus Urbo kalno teritorijoje bus padidintas estetinis kraštovaizdžio patrauklumas, pagerinta kraštovaizdžio apžvalga, sudarytos sąlygos jį pažinti, vietos vertybėms pristatyti, matomumui didinti, taip pat apsaugoti ir sutvarkyti želdiniai, padidinta informacijos sklaida apie išskirtinį Neringos kraštovaizdį.

Griežtai draudžiama „Vakarų eksprese“ paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite