Angle down Atgal

Prasideda tris dienas truksianti paroda „Studijos 2019”

Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ ketvirtadienį prasideda tarptautinė mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda „Studijos 2019“. Tris dienas vyksiančioje parodoje prisistatys Lietuvos universitetai, kolegijos, profesinės mokyklos, kalbų mokymo bendrovės, Lietuvos verslo įmonės, vyks daugiau kaip šimtas renginių.

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius tikisi, kad ši paroda jauniems žmonėms pateiks naudingos informacijos renkantis tolesnį gyvenimo kelią. Kartu ministras ragina nepasiduoti šeimos ar visuomenės spaudimui renkantis profesiją.

„Svarbu negyventi kažkieno sukurtomis svajonėmis. Žmogus savyje turi beribį potencialą, tik reikia jį atskleisti, atrasti, kam žmogus yra gabus, talentingas ir išvystyti tai. Kur toliau po bendrojo ugdymo mokyklos vaikas beeitų, jeigu savo talentus atskleis - jis bus sėkmingas. Nesvarbu, ar jis bus istorijos specialistas, archeologas ar teisininkas, labai svarbu, kad ši profesija jam tiktų, kad jis būtų jai talentingas. Ir profesinė mokykla, ir kolegija, ir universitetas ir mokymasis visą gyvenimą turi leisti žmogui tai realizuoti. Sėkmė žmogų lydi ten, kur yra jo talentai, kur jis gali būti didžiausią vertę kuriantis asmuo, bet ne ten kur yra stereotipinės svajonės tapti kažkuo, kas būtinai jam turi atnešti sėkmę. Dažnai tai kaip tik nustumia žmogų į akligatvį“, - Eltai sakė A. Monkevičius.

Moksleivius parodoje kvies mokyklų stendai, renginiai, konkursai, profesijas bus galima ir išbandyti naudojantis išmaniaisiais simuliatoriais ir moderniausiomis technologijomis.

Ministras A. Monkevičius atkreipia dėmesį, kad profesinei sėkmei pasiekti tikrai nėra būtina baigti aukštąją mokyklą.

„Galima tapti, pavyzdžiui, maestro kirpėju, jei žmogus turi tam talentą. Toks specialistas uždirba daugiau už gydytoją arba bankininką, jei jis atskleidžia savo talentus. Jis turi eiles klientų. Mes sakome „kirpėjas“, bet iš tikrųjų tai savo srities maestro“, - pabrėžė A. Monkevičius.

Šių metų parodos „Studijos 2019“ akcentas - karjeros planavimas. Parodos turinys orientuotas į praktines žinias, kaip įkurti verslą, kaip pasirinkti tarp darbo pasiūlymų, kaip parengti išskirtinį CV, kam reikalingas motyvacinis laiškas, kaip vyksta darbo pokalbis.

Pirmą kartą Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos stende dirbs profesionalios karjeros konsultantės iš didžiausių Vilniaus gimnazijų, Lietuvos karjeros specialistų asociacijos. Abiturientų ir vyresniųjų klasių mokinius ministerijos stende taip pat konsultuos Nacionalinio egzaminų centro, Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti, Studijų kokybės vertinimo centro ir Valstybinio studijų fondo atstovai.

Septynioliktą kartą vykstanti Studijų paroda kasmet sutraukia kelias dešimtis tūkstančių lankytojų. Čia galima susipažinti su visomis studijų ir profesinio mokymosi galimybėmis Lietuvoje, gauti naudingų karjeros planavimo patarimų, kaip nepasiklysti renkantis tarp tūkstančių specialybių.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite