Angle down Atgal

Prasideda būsto pritaikymo asmenims, turintiems judėjimo negalią, darbai

Kauno rajono savivaldybės administracija antri metai organizuoja būsto pritaikymo darbus Kauno rajono gyventojams, turintiems judėjimo ir apsitarnavimo funkcijų sutrikimų. Būsto pritaikymas atveria galimybes neįgaliesiems būti savarankiškesniems, o artimiesiems – lengvina neįgaliojo priežiūrą.

Į Kauno rajono savivaldybės neįgalių asmenų, laukiančių būsto pritaikymo 2017 metais, eilę įtraukta 20 asmenų. Būstui pritaikyti skirta 32871,52 Eur valstybės biudžeto ir 31500,0 Eur Savivaldybės biudžeto lėšų. Šiais metais planuojama pritaikyti 6 būstus. Trijų būstų pritaikymą organizuos Savivaldybė, o kitų trijų – patys neįgalieji (jų artimieji).

Būsto ir aplinkos pritaikymo darbai šiais metais bus atliekami asmenims, turintiems labai ryškių judėjimo ir apsitarnavimo funkcijų sutrikimų, iš Ringaudų, Raudondvario, Samylų, Karmėlavos, Garliavos ir Garliavos apylinkių seniūnijų.

Ringaudų seniūnijoje bus pritaikyta vonios patalpa ir įrengta įvaža į būstą. Raudondvario seniūnijoje bus įrengtas keltuvas iki antro aukšto, t. y. iki buto. Samylų seniūnijoje bus įrengtas laiptinis kopiklis ir kilnojamasis keltuvas, kad asmenį būtų patogiau kilnoti iš lovos į neįgaliojo vežimėlį. Karmėlavos seniūnijos gyventojui bus pritaikyta vonios patalpa, platinamos durys. Garliavos seniūnijoje bus įrengta visa vonios įranga ir keltuvas į būstą. Garliavos apyl. seniūnijoje taip pat –vonia ir keltuvas.

Dėl būsto pritaikymo gali kreiptis visi Kauno rajono gyventojai, turintys judėjimo negalią. Pateikti laisvos formos prašymą pritaikyti būstą gali asmuo, turintis judėjimo ir apsitarnavimo funkcijų sutrikimų, ar jam atstovaujantis asmuo – tėvas, vaikas, globėjas (rūpintojas), sutuoktinis ar gyvenamosios vietos socialinis darbuotojas.

Prašyme taip pat pažymima, kad pareiškėjas sutinka leisti Savivaldybės administracijai naudoti neįgaliojo asmens duomenis, susijusius su būsto pritaikymo organizavimu.

Prašymas gali būti teikiamas gyvenamosios (deklaruotos) vietos seniūnijoje, Kauno rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriuje (426 kab.) ar elektroniniu būdu. Dėl smulkesnės informacijos prašome teirautis tel. 8 37 30 55 12.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite