Prancūzijos triumfas – įvarčių lietuje nukovė Kroatiją ir tapo pasaulio čempione

Po 20 metų pertraukos Prancūzijos futbolo rinktinė antrą kartą tapo pasaulio čempione. Neįprastai rezultatyviame pasaulio čempiono finale Maskvos Lužnikų stadione prancūzai 4:2 nugalėjo Kroatiją.

Pirmasis finalo kėlinys buvo rezultatyviausias nuo 1974 metų. Standartines situacijas tobulai išnaudoję prancūzai ir kroatai per pirmas 45 minutes įmušė tris įvarčius.

Rungtynių pradžioje daug aktyvesni ir pavojingesni buvo kroatai, tačiau lemtinga klaida jiems kainavo įvartį 19 minutę. Antoine Griezmannas atliko puikų baudos smūgį, kurio metu galvą kyštelėjo ir į savus vartus įsimušė Mario Mandžukičius. Tai buvo pirmasis įvartis į savus vartus pasaulio čempionato finalų istorijoje.

Kroatai po šios apmaudžios klaidos nepasidavė ir greitai išlygino rezultatą. 28 minutę jau jie išnaudojo baudos smūgį. Po kelių perdavimų baudos aikštelėje kamuolys pasiekė Ivaną Perišičių, kuris jį nukreipė į vartus.

Po dešimties minučių kroatams ir vėl nepasisekė. Gindamasis ranka kamuolį baudos aikštelėje lietė I.Perišičius. Teisėjas pasitaręs su VAR nusprendė paskirti 11 metrų baudinį. Antoine Griezmannas jį užtikrintai realizavo. Tiesa, epizodas sukėlė daug diskusijų internete. Pavyzdžiui, legendinis anglų futbolininkas ir apžvalgininkas Gary Linekeris įsitikinęs, kad jis neturėjo būti paskirtas. Šia situaciją galima traktuoti kaip dažną epizodą, kai kamuolys surado ranką, o ne atvirkščiai.

Antrąjį kėlinį ir vėl aktyviau pradėjo kroatai, tačiau 59 minutę Paulis Pogba padidino prancūzų persvarą iki 3:1. Saugas antru bandymu nokautavo kroatų vartus po sumaišties baudos aikštelėje.

Po keturių minučių kroatus jau triuškino Kylianas Mbappe. Jis sulaukė puikaus Luco Hernandezo perdavimo ir pataikė į kairįjį vartų kampą.

Prancūzas tapo antruoju 19-mečiu, kuriam pavyko pasižymėti pasaulio čempionato finale. Pirmasis – legendinis Pele 1958 metais.

69 minutę rezultatą sušvelnino kuriozinis Mario Mandžukičiaus įvartis. Puolėjas išmušė iš pusiausvyros vartininką Hugo Llorisą, kuris atleido kamuolį ir jį prarado.

Pastarąjį kartą pasaulio čempionato finale 6 įvarčiai per pagrindinį laiką buvo įmušti 1958 metais.

Prancūzija prisijungė prie elitinio klubo ir antrą kartą istorijoje laimėjo pasaulio čempionatą. Daugiau nei vieną kartą pasaulio čempionais yra tapę tik Brazilija, Vokietija, Italija, Argentina ir Urugvajus.

49-erių metų Prancūzijos rinktinės treneris Didier Deschamps tapo tik trečiuoju žmogumi planetoje, kuriam tapti pasaulio čempionu pavyko ir būnant treneriu, ir žaidėju. Iki šiol šiame sąraše buvo tik du vardai – brazilo Mario Zagallo ir vokiečio Franzo Beckenbauerio.

„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.