Angle down Atgal

Prancūzijos teismas išteisino gaidį: triukšmadarys giedorius toliau žadins kaimą

Prancūzijoje gyvenančiam gaidžiui Maurice‘ui grėsė būti nutildytam, tačiau dabar jis galės plėšauti savo rytines giesmeles iš visos širdies – tokį sprendimą ketvirtadienį priėmė šalies teismas, praneša portalas CNN.

Su savo šeimininke Corinne Fesseau šiaurinėje Prancūzijoje gyvenantis Maurice‘as papuolė į neįprastą situaciją, kai kaimynai liepą jį padavė į teismą už esą nepakeliamą triukšmą. Tačiau šalies vakaruose esantis Rošforo teismas atmetė tokius kaltinimus ir liepė kaltintojams sumokėti 1 tūkst. eurų siekiančias atsakovų teisines išlaidas.

„Aš džiaugiuosi, kad laimėjome šią kovą. Tikiuosi, jog ši byla, suformuodama teisinį precedentą, išspręs problemas ir kitose Prancūzijos bendruomenėse“, – CNN kalbėjo paukščio savininkė C. Fesseau.

Šis neįprastas įvykis sulaukė didelio viso pasaulio žiniasklaidos dėmesio ir tapo vis ryškėjančios skirties tarp kaimo ir miesto gyventojų simboliu – žmonės, teismui apskundę gaidį, pasak C. Fesseau, yra miestiečiai, jų gyvenvietėje apsistojantys tik porą kartų per metus.

Siekiant išgelbėti Maurice‘ą buvo sukurta peticija, kurią pasirašė beveik 14 tūkst. žmonių, o kai kurie palaikytojai į teismo salę atsivežė ir savo gaidžius. Pats kaltinamasis teismo posėdyje nedalyvavo, nes šeimininkė baiminosi, kad jis gali sudrumsti svarstymo rimtį.

Saint-Pierre-d'Oléron gyvenvietės, kurioje ir gyvena balsingasis gaidys, meras Christophe‘as Sueuras teigė, kad teismo verdiktas buvo savaime suprantamas.

„Aš esu už prancūziškų tradicijų išsaugojimą. Gaidžio giedojimas yra Prancūzijos tradicija, kurią reikia išsaugoti. Visame pasaulyje mes vis nesugebame pripažinti vienas kito skirtumų“, – teigė meras.

Deja, pasak gaidžio šeimininkės, nuo pat teismo proceso pradžios Maurice‘as yra neįprastai tylus, tačiau moteris viliasi, kad jo balsas grįš pasibaigus visam šurmuliui.

„Jis pastaruosius porą mėnesių yra gana sutrikęs – daug žmonių atvyksta jo aplankyti. Tačiau tai gaidys, o gaidžiai nori giedoti. Tai yra kaimas, ir mes jį turime ginti“, – įsitikinusi C. Fesseau.

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite