Angle down Atgal

Prancūzijoje plėšikai iš inkasatorių pagrobė 9 mln. eurų

Prancūzijos pietryčių mieste Lione ginkluoti plėšikai penktadienį užpuolė inkasatorių automobilį ir pagrobė 9 milijonus eurų, pranešė prokurorai. 

Manoma, kai šis apiplėšimas yra didžiausias Prancūzijoje nuo 2009-ųjų, kai liūdnai pagarsėjęs plėšikas Tonis Musulinas (Tonis Miusiulenas) paspruko su 11,6 mln. eurų. Vėliau didžioji dalis šių pinigų buvo surasta. 

Penktadienį apie 9 val. ryto vietos (10 val. Lietuvos) laiku šarvuotam saugos automobiliui išvažiavus iš vieno iš Prancūzijos centrinio banko skyrių Lione, jį užpuolė keli ginkluoti asmenys. Automobilis priklauso saugos bendrovei „Loomis“.  

Per užpuolimą žmonės nenukentėjo, „bet nuostoliai siekia devynis milijonus eurų“, – sakoma naujienų agentūrai AFP atsiųstame prokurorų pranešime. 

Anot jo, „nusikaltėliams pavyko pabėgti iš karto po nusikaltimo“. 

Vietos žiniasklaida pranešė, kad inkasatorių automobilį užblokavo du furgonai – vienas iš priekio, o kitas – iš galo. 

Plėšikai pagrasino vairuotojui, paėmė pinigus ir pabėgo dviem automobiliais, kurie vėliau buvo rasti sudeginti.

„Akiplėšiškas užpuolimas“  

„Tai buvo akiplėšiškas užpuolimas pačiame miesto centre“, – AFP pasakojo „Loomis“ vadovas Michelis Treschas (Mišelis Trešas). 

„Svarbiausia, kad inkasatoriai – sveiki ir saugūs“, – pridūrė jis. 

Bendrovės profsąjungos atstovas Kaderas Bengueche'as (Kaderas Bengešas) sakė, kad visi trys inkasatoriai – du vyrai ir moteris – yra labai sukrėsti, pirmadienį jiems bus suteikta psichologo pagalba.

Anot užpultų darbuotojų kolegų, ne kartą buvo kilę problemų su saugos automobilio užrakto sistema.  

Vienas iš kolegų, prašęs neskelbti pavardės, pasakojo, kad nors saugos kodą derėtų pakeisti prieš kiekvieną reisą, užpultasis automobilis turėjo „nuolatinį kodą“, ir tai sutaupė plėšikams laiko. 

„Akivaizdu, kad yra ir bendrovės kaltės“, – sakė jis ir pabrėžė, kad užpultojo automobilio vairuotojas – buvęs šaudymo instruktorius, mokęsis „gynybinio vairavimo“.

Policija ir regiono specialistai skubiai pradėjo įvykio tyrimą. 

Švedijoje registruota inkasavimo bendrovė „Loomis“ praeityje jau kelis kartus buvo užpulta. 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite