Angle down Atgal

Pramogų pasaulyje garsėjusi vizažo meistrė teisiama dėl stambaus sukčiavimo: teisinasi asmeniniu gyvenimu

Prieš kelerius metus Vilniaus centre veikusio grožio salono „Studio LB“ savininke buvusi vizažistė Marija Lina Basovė buvo nuolatos matoma pramogų pasaulio renginiuose, kartu su Viktorija Siegel pristatė savo prekių ženklą „Woman’s Label“. Tačiau šiuo metu M. L. Basovė priversta aiškintis dėl apgautų draugių ir darbuotojos bei pasisavintų didelių pinigų sumų.

Vilniaus miesto apylinkės teismas penktadienį ėmėsi iš esmės nagrinėti M. L. Basovei iškeltą baudžiamąją bylą. Kaltinamoji dar 2018 m. vasarą, kai buvo žinoma kaip Lina Basovienė, buvo sulaikyta Palangoje, įtarus, kad moteris, pasinaudojusi svetimų asmenų privačiais duomenimis, galėjo gauti finansinės naudos, pavyzdžiui, imti greituosius kreditus ar tuštinti banko sąskaitas.

Šiuo metu M. L. Basovė teisiama dėl smulkaus ir stambaus sukčiavimo, neteisėto prisijungimo prie informacinės sistemos, dokumento pagrobimo, disponavimo svetima mokėjimo kortele ir jos panaudojimo.

Iš viso byloje yra trys nukentėjusios moterys, viena iš jų – taip pat gerai žinoma pramogų pasaulyje – buvusi M. L. Basovės draugė, mados kūrėja Monika Bliujūtė. Nukentėjusiąja pripažinta ir buvusi „Studio LB“ darbuotoja Loreta Adomaitienė.

Iš viso nuo M. L. Basovės nukentėjo trys moterys, o kaltinamosios aferų suma siekia apie 40 tūkst. eurų. Įtariama, kad vizažistė, pasisavinusi nukentėjusiųjų asmens dokumentus, atidarinėjo naujas sąskaitas, sėkmingai ir nesėkmingai ėmė greituosius kreditus, ištuštino jau esamas santaupas. Itin daug klausimų šioje istorijoje kelia bankų darbuotojų aplaidumas – pastariesiems tenka pareiga prižiūrėti, kad sukčiai nesinaudotų svetimais asmens dokumentais, tačiau M. L. Basovė, įtariama, sėkmingai atsidarinėjo ir tuštino sąskaitas su iš pažiūros į ją nepanašių moterų asmens dokumentais.

Penktadienį prieš teismą stojusi M. L. Basovė teigė visiškai pripažįstanti savo kaltę, tačiau išsiprašė teismo, kad apie padarytus nusikaltimus galėtų pasakoti neviešai, o visuomenė nesužinotų jų padarymo aplinkybių ir priežasčių. Tokį prašymą teisiamoji grindė tuo, kad, kalbėdama apie nusikaltimus, atskleis savo ir artimų asmenų privataus gyvenimo detales, kalbės apie savo mažametį vaiką.

Apie draugės aferą sužinojo atsitiktinai

Jau anksčiau buvo paaiškėję, kad M. L. Basovės aukomis tapo moterys, su kuriomis vizažistę siejo itin artimi ryšiai.

„Buvome artimos draugės – bendravome apie ketverius metus. Mūsų draugystė buvo tikrai graži, mes bendravome artimai. Aš įsivaizdavau, kad čia yra draugystė, o iš jos pusės turbūt tai nebuvo draugystė“, – po neįvykusio teismo posėdžio pasakojo M. Bliujūtė.

Apie tai, kad tapo draugės aferų auka, moteris sužinojo atsitiktinai – kai M. L. Basovė buvo sulaikyta 2018 m. vasarą dėl kito sukčiavimo epizodo, kratos metu pas suimtąją rasti M. Bliujūtės banko sąskaitų dokumentai. Nukentėjusioji nė nežinojo, kad jos vardu Šiaulių banke atidaryta sąskaita, o ant dokumentų parašas buvo suklastotas. Atlikus rašto ekspertizę paaiškėjo, kad šį parašą suklastojo M. L. Basovė.

reklama

„Buvo pasisavinta mano tapatybės kortelė, banke atidarytos sąskaitos ir bandyta gauti paskolų mano vardu“, – pasakojo M. Bliujūtė.

Anot moters, buvusi jos draugė iki šiol nėra paaiškinusi, kodėl taip elgėsi, ir nė nebandė to padaryti. „Jokių komentarų iš jos pusės nebuvo. Nei jokių atsiprašymų, nei bandyta kažkaip su manimi susisiekti“, – sakė M. Bliujūtė.

Pasisavino gyvenimo santaupas

M. Bliujūtei pasisekė – nors vizažistė, įtariama, bandė jos vardu gauti paskolų, dėl nežinomų priežasčių to padaryti jai nepavyko.

Tačiau kita nukentėjusioji, M. L. Basovės grožio studijoje kabinetą turėjusi grožio specialistė L. Adomaitienė, neteko taupyto įnašo butui ir turėtų indėlių, jos vardu paimta apie 15 tūkst. eurų paskolų. „Tikriausiai nukentėjau labiausiai iš visų“, – sakė moteris.

Anot L. Adomaitienės, kad jos vardu daromi negeri dalykai, ėmė aiškėti tuomet, kai iš banko pradėjo plaukti keisti laiškai.

„Kažkada atėjau darbuotis pas Liną į saloną, darbo metu mano rankinukas buvo šalia kabineto, sandėliuke. Kažkur po pusės metų pradėjau gauti laiškus iš banko, kad mano vardu gauta paskola. Kai pradėjau domėtis ir nuėjau į banką, pamačiau, kad ne tik paskola paimta mano vardu, bet ir visos sąskaitos tuščios.

Taupiau buto įnašui, turėjau terminuotų indėlių trijuose bankuose. 16 tūkst. eurų buvo nuimta nuo sąskaitų“, – pasakojo L. Adomaitienė.

Pasak nukentėjusiosios, pradingusios santaupos buvo ne vienintelis smūgis, kuris laukė, – jos asmens dokumentą galimai paėmusi M. L. Basovė kreipėsi turbūt į visas kreditų įstaigas, prašydama paskolų, kurių iš viso buvo paimta apie 15 tūkst. eurų.

„Labai stipriai šokiravo. Tai buvo paskutinis žmogus, apie kurį galėjau taip pagalvoti“, – teigė L. Adomaitienė. Grožio specialistė sakė, jog bandė išsiaiškinti su M. L. Basove, kas nutiko, tačiau to padaryti nepavyko: „Kalbėjau, bet ji neprisipažino, sakė, kad čia susiję kažkokie vyrai su tuo, kad ji tikrai nekalta.“

L. Adomaitienė teigė, kad kaltinamosios elgesys jai iki šiol nėra suprantamas – žinoma moteris niekad nesiskundė problemomis dėl pinigų.

„Ji labai gerai gyveno, jai nieko netrūko. Aš negaliu suprasti tokio elgesio“, – sakė nukentėjusioji.

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite